Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Columbus wyemituje obligacje za 60 mln zł

Zarząd Columbus Energy S.A. podjął decyzję o emisji obligacji. Łączna wartość nominalna obligacji serii F wyniesie 60 mln zł.

Columbus wyemituje obligacje za 60 mln zł
Columbus wyemituje obligacje za 60 mln zł [Źródło: columbusenergy.pl]

Decyzja o emisji papierów wartościowych serii F jest pierwszym etapem realizacji programu emisji obligacji, ogłoszonego wcześniej przez Columbus, o wartości do 200 mln zł. Program ma na celu budowanie zdywersyfikowanego finansowania działalności całej Grupy Kapitałowej Columbus Energy.

 

Celem obecnej emisji obligacji serii F jest pozyskanie finansowania na zakup kolejnych projektów farm fotowoltaicznych, które są na różnym etapie realizacji. Dodatkowo, co zapowiadaliśmy już w ubiegłym roku, interesujemy się także akwizycją projektów farm wiatrowych. Wszystko po to, aby jeszcze bardziej rozbudować nasze portfolio i zwiększyć pozycję Columbus na rynku nowoczesnej energetyki – komentuje Janusz Sterna, wiceprezes zarządu Columbus Energy S.A.

Obligacje serii F będą emitowane przez spółkę dominującą – Columbus Energy S.A., natomiast realizacja inwestycji w projekty farm fotowoltaicznych lub wiatrowych będzie się odbywała za pośrednictwem spółek zależnych z Grupy Kapitałowej Columbus Energy.

Zgodnie z decyzją Zarządu Spółki, propozycje nabycia obligacji serii F zostaną skierowane do wybranych inwestorów kwalifikowanych.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz