.
Reklama
https://powermeetings.eu/
.

Columbus i Nexity opracowały urządzenie do zarządzania energią

xAir to inteligentny gateway do zarządzania energią i mapowania zanieczyszczeń powietrza.

Dawid Zieliński - Columbus Energy
Dawid Zieliński - Columbus Energy [Źródło: columbusenergy.pl]

Spółki Nexity Global i Columbus Energy, wchodzące w skład jednej Grupy Kapitałowej, wprowadziły na rynek urządzenie xAir, dające użytkownikowi pełną kontrolę nad przepływem energii rozproszonej, integrujące instalację fotowoltaiczną, magazyn energii, stację ładowania pojazdów elektrycznych lub inne urządzenia peryferyjne. Urządzenie pozwoli monitorować np. uzyski z instalacji fotowoltaicznej i zarządzać stacją ładowania pojazdu elektrycznego.

Reklama
oknonet.pl

 

Bardzo istotne jest dla nas, by aktywnie uczestniczyć w dokonującej się na naszych oczach transformacji energetycznej, związanej z potrzebą coraz efektywniejszego i bardziej zrównoważonego wykorzystywania energii w codziennym życiu. Nasz innowacyjny projekt debiutuje najpierw na polskim rynku, w oparciu o nasze doświadczenia we współpracy z firmą Columbus Energy – jednym z kluczowych akcjonariuszy Nexity Global S.A. Bo w Polsce najlepiej robi się projekty innowacyjne i skalowalne – komentuje Dawid A. Kmiecik, Prezes Nexity Global S.A.

Docelowo, xAir będzie uzupełniać innowacyjny system xOS do monitorowania zasobów energetycznych w otwartych i zamkniętych sieciach dystrybucji oraz umożliwi zarządzanie nimi, przekazując pełnię władzy użytkownikom. W przyszłości, za sprawą tokenizacji, będzie można też przekazywać nadwyżki wyprodukowanej przez siebie energii i odbierać ją w dowolnym miejscu.

W niedalekiej przyszłości xAir umożliwi zamianę nadwyżek energii na tokeny, którymi klienci będą mogli zarządzać w dowolny sposób m.in. dzięki usłudze Prąd jak Powietrze. Dlatego to innowacyjne rozwiązanie typu gateway, monitorujące pracę różnych urządzeń w domu i umożliwiające zarządzanie energią z fotowoltaiki, chcemy udostępnić w specjalnej promocji klientom Columbusa, którzy posiadają kartę rabatową “Bilet do przyszłości”. Dla nich xAir będzie dostępny w niezwykle okazyjnej cenie 399 zł – komentuje Dawid Zieliński, Prezes Columbus Energy S.A.

xAir jest też inteligentnym sensorem, umożliwiającym precyzyjny pomiar wielu wskaźników. Monitoruje takie parametry jak: natężanie światła i hałasu, jakość powietrza, temperatura i ciśnienie. Dzięki temu użytkownik może w czasie rzeczywistym sprawdzić np. stężenie pyłów PM10, PM2,5 i PM1,0 wokół własnego domu i nie tylko, bez konieczności śledzenia informacji w zewnętrznych źródłach.

Użytkownik może opierać się na badaniach rozchodu energii elektrycznej, zewnętrznej prognozie pogody, ale jednocześnie może korzystać z własnych zasobów po to, aby weryfikować i analizować dane, a tym samym żyć świadomie. Dlatego planujemy niebawem dodać takie funkcje, jak badanie kierunku i siły wiatru, z myślą o przewidywaniu przemieszczania się zanieczyszczeń powietrza – dodaje Dawid A. Kmiecik.

Tworząc xAir, spółka Nexity postawiła na konstrukcję typu „block tower”. W efekcie, użytkownik w dowolnym momencie od zakupu ma nieograniczone możliwości dodawania nowych funkcjonalności do swojego zestawu xAir, zwiększając tym samym jego użyteczność i dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

Przedsprzedaż xAir została uruchomiona na platformie sprzedażowej xStore (gdzie można przejść bezpośrednio ze strony: https://xair.columbusenergy.pl/) od 11 czerwca od godz. 19.00. Posiadacze karty rabatowej “Bilet do przyszłości” będą mogli kupić produkt za 399 zł. Pozostali zainteresowani nabędą xAir’a w promocji za 5399 zł. Cena regularna urządzenia wynosi 5999 zł. Dostawa urządzeń nastąpi w IV kwartale 2021 r.

Źródło: columbusenergy.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz