Reklama
https://h2poland.com.pl/

Budowa instalacji fotowoltaicznych dla ukraińskich szkół i szpitali

Fundacja Energy Act for Ukraine i polski dystrybutor fotowoltaiczny, Menlo Electric, zbudują instalacje fotowoltaiczne dla ukraińskich szkół i szpitali

Budowa instalacji fotowoltaicznych dla ukraińskich szkół i szpitaliv
Budowa instalacji fotowoltaicznych dla ukraińskich szkół i szpitali [źródło: www.menloelectric.com]

Współpraca Fundacji i Menlo Electric ma na celu ochronę szkół i szpitali przed przerwami w dostawach prądu spowodowanymi trwającymi atakami rakietowymi na infrastrukturę energetyczną Ukrainy. Obie organizacje poszukują partnerów do udziału w programach 100RESforSchools i 50RESforHospitals, w ramach których 150 instytucji ma zostać wyposażonych w instalacje fotowoltaiczne i magazyny energii.

Reklama
oknonet.pl

Menlo Electric wesprze misje fundacji przekazując za darmo komponenty fotowoltaiczne, które pozwolą wyposażyć 10 ukraińskich szpitali i szkół w instalacje o łącznej mocy 300 kW. Mają one zapewnić dostawy energii dla krytycznych potrzeb tych instytucji poprzez hybrydowe systemy zasilania energią słoneczną. W każdej szkole wspieranej przez Fundację w ramach kampanii “100RESforSchools” organizowane są również szkolenia na temat zrównoważonego rozwoju.

Fundacja ma już na swoim koncie zrealizowany z sukcesem projekt. Chodzi o instalację fotowoltaiczną na Irpińskim Liceum Akademickim „Mriya”, która powstała w listopadzie 2022 we współpracy z BSW-Solar, Niemieckim Stowarzyszeniem Solarnym oraz Federalnym Ministerstwem Spraw Zagranicznych Niemiec.

0 2
Instalacja fotowoltaiczna na Irpińskim Liceum Akademickim „Mriya”

 

Druga instalacja, realizowana wspólnie z Menlo Electric, zostanie zamontowana na Irpińskim Liceum nr 1 specjalizujące się w sztuce. Szkoła została uszkodzona podczas okupacji miasta wiosną 2022 roku, kiedy to stała się schronieniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli podczas ciężkiego ostrzału miasta. Instalacja ma zostać ukończona w pierwszym kwartale 2023 roku. W planach jest również trzeci projekt – szpital dziecięcy w obwodzie czernihowskim. Instalacja modułów fotowoltaicznych i systemów magazynowania zapewni bezpieczne dostawy energii do oddziału intensywnej terapii noworodków w szpitalu.

Żeby szkoła zakwalifikowała się do programu, musi spełnić kilka kryteriów – powinno uczyć się w niej ponad 500 uczniów w trybie stacjonarnym, sama placówka musi być oddalona od linii frontu i posiadać schron bombowy.

Iiceum nr 1 w Irpinie
Liceum nr 1 w Irpinie, kwiecień 2022 r., zaraz po wyzwoleniu

W 2022 roku uruchomiliśmy w Menlo program charytatywny Energy to Power Your Future, którego celem jest bezpłatna budowa instalacji fotowoltaicznych dla instytucji związanych z dziećmi. Do tej pory w programie udział wzięło 7 placówek – 3 instalacje zostały już zrealizowane, pozostałe 4 skończymy w tym roku. Nasza współpraca z Energy Act for Ukraine zwiększa tę liczbę do 17. Przekażemy i dostarczymy 300 kW komponentów fotowoltaicznych dla szkół i szpitali pediatrycznych w Ukrainie. Pozwoli to nie tylko na funkcjonowanie placówek odciętych od prądu w czasie wojny, ale także pomoże im zaoszczędzić na rachunkach po jej zakończeniu. – komentuje Bartosz Majewski, CEO w Menlo Electric.

Menlo Electric Energy Act For Ukraine
Od lewej: Marta Walendzewicz, CFO w Menlo Electric, Bartosz Majewski, CEO w Menlo Electric, Yuliana Onishchuk, Założycielka i CEO w Fundacji Energy Act for Ukraine, Anastasiia Vereshchynska International Development Manager w Fundacji Energy Act for Ukraine, Krystyna Kacperska, Marketing Manager w Menlo Electric

Niezmiernie cieszymy się, że możemy współpracować z Menlo Electric i zapewnić częściową niezależność energetyczną ukraińskim szkołom i szpitalom. Nasze projekty 100RESforSchools i 50RESforHospitals mają na celu nie tylko zapewnienie możliwości funkcjonowania obiektów infrastruktury społecznej i krytycznej pomimo przerw w dostawie prądu, ale także stworzenie podstaw do zrównoważonej odbudowy Ukrainy.- Yuliiana Onishchuk, założycielka Fundacji Energy Act for Ukraine.

Do realizacji tych projektów Menlo Electric i Energy Act for Ukraine stale poszukują partnerów i darczyńców. Wszystkich zainteresowanych pomocą ukraińskim placówkom zapraszamy do kontaktu z Fundacją poprzez adres e-mail: [email protected] lub [email protected] . Możliwe jest także przekazanie środków poprzez link: https://www.energyactua.com/donate

 

źródło: www.menloelectric.com

Menlo Electric
ul. Puławska 2, Warszawa
www.menloelectric.com
[email protected]
Telefon: +48 535 697 729
Osoba kontaktowa: Krystyna Kacperska
[email protected]
https://www.facebook.com/menloelectric

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz