.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

Wiceminister Zyska na konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej

„Dzisiejsza moc zainstalowana w lądowych farmach wiatrowych wynosi 7,3 GW, ale jej potencjał jest znacznie wyższy. Dlatego Ministerstwo Klimatu i Środowiska podejmuje działania legislacyjne, aby ten potencjał zwiększyć” – mówił wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik ds. OZE Ireneusz Zyska otwierając panel ,,Energetyka wiatrowa jako droga do rozwoju gospodarki i obniżenia cen energii w Polsce” podczas konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, która odbyła się 14 czerwca 2022 r. w Serocku.

Wiceminister Zyska na konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej
Wiceminister Zyska na konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej [Źródło: gov.pl]

 

Reklama
oknonet.pl

Jak zaznaczył pełnomocnik rządu ds. OZE, energetyka wiatrowa jest częścią ważnego procesu zmian modelu polskiej energetyki, w którym coraz ważniejszą rolę będą pełniły zero- i niskoemisyjne źródła wytwórcze.

Dzięki spadkowi kosztów technologii OZE, świadomej i odpowiedzialnej polityce rządu, ukierunkowanej na zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego i stabilnych dostaw energii do odbiorców końcowych, odnawialne źródła energii są nie tylko opłacalne, ale również konkurencyjne względem energetyki konwencjonalnej opartej o paliwa kopalne – wyjaśnił.

Wiceminister Ireneusz Zyska podkreślił również, że zwiększenie mocy wytwórczych morskiej energetyki wiatrowej jest jednym z działań, które uniezależniają państwa Unii Europejskiej od dostaw surowców energetycznych ze Wschodu.

Poinformował także, że wczoraj Komitet Stały Rady Ministrów przyjął projekt nowelizacji ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, który został skierowany do dalszych prac Rady Ministrów i wkrótce zostanie skierowany do Parlamentu.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz