.
Reklama
https://powermeetings.eu/
.

Wiceminister Ireneusz Zyska o perspektywach rozwoju energetyki wiatrowej na morzu

Głównym tematem rozmów podczas konferencji nt. perspektyw rozwoju energetyki wiatrowej na morzu i działań Rządu w tym zakresie, zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej był potencjał Morza Bałtyckiego dla rozwoju morskiej energetyki wiatrowej. Wydarzenie odbyło się 11 maja 2022 r., udział w nim wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Wiceminister Ireneusz Zyska o perspektywach rozwoju energetyki wiatrowej na morzu
Wiceminister Ireneusz Zyska o perspektywach rozwoju energetyki wiatrowej na morzu

 

Reklama
oknonet.pl

Jak podkreślił podczas wydarzenia wiceminister Ireneusz Zyska, morska energetyka wiatrowa stanowi jeden z kluczowych kierunków transformacji polskiego sektora energetycznego, dlatego ma ogromne znaczenie gospodarcze dla Polski.

Projekt budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku ma duże znaczenie gospodarcze dla Polski. To inwestycja nie tylko w modernizację naszej energetyki, ale też stworzenie szansy dla rozwoju polskiego przemysłu oraz rynku pracy i przedsiębiorczości lokalnej – powiedział.

Pełnomocnik rządu ds. OZE wskazał także, że aby zapewnić bezpieczeństwo energetyczne w Polsce należy wspierać ambitne cele w zakresie rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Wyznaczamy sobie ambitne cele i podejmujemy działania, aby sprzyjać rozwojowi krajowej gospodarki. Naszym zadaniem jest też zwiększać udział OZE w miksie energetycznym i wspierać cały łańcuch wartości – mówił.

Wiceminister zaznaczył także, że niezwykle ważna jest współpraca w zakresie rozwoju projektów związanych z budową morskich farm wiatrowych w polskim rejonie Morza Bałtyckiego.

W podejmowanych przez nas działaniach nie możemy być samotni. Ich sukces to przede silne zaangażowanie wszystkich zainteresowanych stron. Przygotowując nowe rozwiązania chcemy włączyć w ten proces również przedstawicieli sektora. To bezprecedensowa i historyczna forma współpracy administracji rządowej z interesariuszami głównych branży sektora OZE. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy przedstawicieli całego sektora – podkreślił.

Wiceszef resortu zwrócił uwagę, że potwierdzeniem współpracy sektora OZE z administracją publiczną i innymi podmiotami było podpisanie porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

15 września 2021 r. podpisano porozumienie sektorowe na rzecz rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce „Polish Offshore Wind Sector Deal”, które jest swojego rodzaju przewodnikiem dla branży morskiej energetyki wiatrowej – przypomniał Ireneusz Zyska.

Źródło: MinisterstwoKlimatuiŚrodowiska.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz