Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

III edycja projektu „Plaża PGE – Poznaj moc Bałtyckiego wiatru”

Już po raz trzeci PGE Polska Grupa Energetyczna realizuje nadmorski projekt pn. „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU”. Od 7 lipca do 15 sierpnia br. na plażach w Ustce, Łebie i Sasinie mieszkańcy oraz turyści będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref edukacyjnych, w których poznają ciekawostki o odnawialnych źródłach energii i morskich farmach wiatrowych. Poprzednie dwie edycje projektu zgromadziły około 30 tysięcy odwiedzających.

III edycja projektu „Plaża PGE – Poznaj moc Bałtyckiego wiatru”
III edycja projektu „Plaża PGE – Poznaj moc Bałtyckiego wiatru”

PGE jest liderem offshore w Polsce, z potencjałem budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku o mocy ponad 7,3 GW. Już teraz intensywnie pracujemy nad naszym pierwszym morskim projektem – Morską Farmą Wiatrową Baltica o mocy 2,5 GW. Jeszcze przed 2030 rokiem będzie ona dostarczać czystą energię dla 4 milionów gospodarstw domowych – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej

Jesteśmy odpowiedzialnym inwestorem, dlatego dużą wagę przykładamy do edukacji. Projekt „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” dzięki specjalnie przygotowanym strefom umożliwia upowszechnianie wiedzy z zakresu morskiej energetyki wiatrowej oraz edukację w zakresie ochrony środowiska i promocji postaw ekologicznych. W poprzednich dwóch edycjach projektu, nasze strefy odwiedziło około 30 tys. osób. Liczę, że w tym roku Polacy równie chętnie będą korzystać z możliwości zapoznania się z informacjami na temat tej kluczowej dla polskiej energetyki inwestycji – dodaje Wojciech Dąbrowski.

W ramach projektu Plaża PGE przez 12 dni w każdej z trzech lokalizacji: Ustce, Łebie i Sasinie, dzięki dedykowanym atrakcjom, uczestnicy będą mogli zgłębić wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii, zielonej przyszłości energetyki oraz lepiej zrozumieć korzyści płynące z powstania farm wiatrowych na morzu i dowiedzieć się, w jaki sposób wytwarzają prąd morskie turbiny.

Harmonogram wydarzeń przedstawia się następująco:

  • Ustka: 7-18.07, wejście na plażę nr 5
  • Łeba: 21.07-1.08, wejście na plażę nr 13
  • Sasino: 4-15.08, wejście na plażę nr 51

Strefy będą łączyć elementy edukacyjne z zabawą, przekazując tym samym wiedzę na temat morskich farm wiatrowych w przystępny dla każdej grupy wiekowej sposób. W strefie interaktywnej edukacji, jak co roku, dzięki okularom wirtualnej rzeczywistości (VR) będzie można poczuć się jak we wnętrzu lądowej turbiny wiatrowej. Ponadto, będzie można posłuchać o korzyściach, jakie niesie wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych, a także sprawdzić swoje umiejętności i kondycję, aby w jak najszybszym tempie „dopłynąć” do najbliższej turbiny wiatrowej, która będzie zlokalizowana ok. 25 kilometrów od brzegu.

W strefie wiedzy będzie można dowiedzieć się najważniejszych rzeczy o morskich farmach wiatrowych oraz przy pomocy lunety zwizualizować lokalizację przyszłych farm wiatrowych PGE na Morzu Bałtyckim Baltica 1, 2 i 3.

Projekt „PLAŻA PGE – POZNAJ MOC BAŁTYCKIEGO WIATRU” jest organizowany w ramach działań edukacyjnych, związanych z realizacją programu Offshore przez Grupę PGE na Morzu Bałtyckim.

Źródło: gkpge.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz