Reklama
http://www.multitherma.com/

Zeroemisyjna komunikacja miejska w Ciechocinku

Ciechocinek uruchamia bezemisyjną komunikację miejską. W tym pionierskim przedsięwzięciu towarzyszy mu firma Solaris. Producent dostarczy do miasta dwa autobusy elektryczne Solaris Urbino 9 LE electric wraz z ładowarką dwugniazdową.

Zeroemisyjna komunikacja miejska w Ciechocinku
Zeroemisyjna komunikacja miejska w Ciechocinku [Źródło: solarisbus.com]

Popularny polski kurort uzdrowiskowy zyska komunikację miejską – i to od razu bezemisyjną! Projekt Urzędu Miejskiego w Ciechocinku obejmuje zakup dwóch autobusów elektrycznych Urbino 9 LE electric. Razem z pojazdami Solaris dostarczy również stację ładowania. Komunikacja publiczna w Ciechocinku planowana jest na dwóch liniach. Oferta będzie skierowana nie tylko do mieszkańców, ale i turystów oraz kuracjuszy tego słynącego z tężni solankowych miasta.

Zaoferowane w Ciechocinku 9-metrowe autobusy zostaną wyposażone w elektryczny silnik centralny. Układ napędowy zasili energia pochodząca z zestawu baterii Solaris High Energy. To akumulatory o wysokiej gęstości energii. Charakteryzują się większą pojemnością, dzięki czemu zapewniają ciągłość i elastyczność w realizacji zadań przewozowych. Dzięki e-busom, które zostaną dostarczone do Ciechocinka, mieszkańcy kurortu będą podróżować w bardzo komfortowych warunkach. Urbino 9 LE electric będą wyposażone w nowoczesny system informacji pasażerskiej, klimatyzację, jak i gniazda USB. Mimo niewielkich gabarytów, autobus przewiezie każdorazowo co najmniej 50 pasażerów.

Urbino 9 LE electric to najnowsza pozycja w portfolio producenta, zaprezentowana oficjalnie we wrześniu 2021 roku. Niskowejściowy i łatwo konfigurowalny pojazd ułatwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb klientów. Kompaktowe wymiary autobusu sprawiają, że doskonale poradzi sobie w ciasnej przestrzeni miejskiej. Solaris Urbino 9 LE electric idealnie wpisał się w zapotrzebowanie rynku i spotkał z dużym zainteresowaniem ze strony przewoźników. W najbliższych miesiącach zrealizowane zostaną pierwsze dostawy tego modelu do klientów w Zawierciu, Cieszynie, Żyrardowie i Bielsku Białej. Najnowszy elektryczny Solaris pojawi się również na ulicach miast we Włoszech i Austrii.

Źródło: solarisbus.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz