Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Wystartuj w 6. edycji prestiżowego rankingu Lider Elektromobilności!

Już po raz szósty firma doradcza PwC oraz PSNM (Polskie Stowarzyszenie Nowej Mobilności) zapraszają firmy do udziału w rankingu Liderów Elektromobilności! Celem konkursu jest wyróżnienie podmiotów, które w sposób najbardziej efektywny angażują się w rozwój rynku e-mobility. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 sierpnia, a uroczyste ogłoszenie zwycięzców odbędzie się podczas Kongresu Nowej Mobilności 2024 – największej konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej poświęconej rozwojowi zrównoważonego transportu.

Wystartuj w 6. edycji prestiżowego rankingu Lider Elektromobilności!
Wystartuj w 6. edycji prestiżowego rankingu Lider Elektromobilności!

Lider Elektromobilności to najbardziej prestiżowe wyróżnienie w Polsce dla firm działających na rynku e-mobility. Konkurs adresowany jest do prywatnych i państwowych przedsiębiorstw, samorządów oraz instytucji. Zgłaszać mogą się zarówno operatorzy flot samochodów, dostawcy pojazdów elektrycznych, infrastruktury ładowania czy komponentów dla sektora motoryzacyjnego. Do konkursu przystąpić mogą również podmioty świadczące usługi dla zeroemisyjnego transportu, w tym m.in. operatorzy stacji ładowania, dostawcy rozwiązań mobilnościowych czy instytucje finansowe.

Jesteśmy niezmiernie dumni z osiągnięć, które udało nam się wspólnie z PSNM zrealizować w ciągu ostatnich lat, promując rozwój elektromobilności. Nasza nagroda cieszy się renomą jako jedna z najbardziej prestiżowych w kraju i wierzymy, że po raz szósty przyciągnie najbardziej zaangażowane i innowacyjne organizacje w Polsce. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo obiecująco, zarówno pod względem zainteresowania, jak i poziomu konkurencji. Nie możemy się doczekać spotkania we wrześniu w Łodzi – mówi Piotr Michalczyk, partner PwC Polska, członek Kapituły Lidera Elektromobilności.

Rynek elektromobilności w Polsce w 2024 roku będzie się dynamicznie rozwijał, jednak wymaga to licznych zmian legislacyjnych, dalszej rozbudowy infrastruktury oraz promowania nowych technologii i metod wsparcia finansowego. Polski rynek będzie musiał odpowiedzieć na te wyzwania i dostosować do nich swoje modele biznesowe – dodaje Mateusz Płonka, partner PwC Polska, członek Kapituły Lidera Elektromobilności.

Doceniamy najlepszych
Uczestnicy „Lidera Elektromobilności” zgłaszają się do konkursu samodzielnie, wypełniając szczegółową ankietę umieszczoną na portalu PwC. Zespół ekspercki analizuje zgłoszenia pod kątem merytorycznym, natomiast kapituła dokonuje oceny z uwzględnieniem wskazanych w regulaminie parametrów. Oceniana jest m.in. wysokość inwestycji w zakup EV i infrastruktury, sprzedaż usług i produktów na rynku e-mobility, zaangażowanie w badania, a także plany rozwojowe. Wyróżnienia trafiają do firm i instytucji, które w minionym roku w sposób najbardziej efektywny realizowały strategię sprzyjającą rozwojowi rynku pojazdów elektrycznych.

Cieszymy się, że po raz szósty możemy współpracować z PwC w celu wyłonienia liderów elektromobilności w Polsce. Wierzymy, że ten konkurs jest ważnym elementem promowania zrównoważonego transportu i inspirowania firm do dalszego zaangażowania w rozwój sektora e-mobility. To ważne, aby doceniać wysiłki przedsiębiorstw, które przyczyniają się do kreowania oraz rozwój ekologicznego transportu i innowacji w tych obszarze – mówi Wojciech Jakubczak, Dyrektor Rozwoju Organizacji PSNM.

Począwszy od 2018 r., w poprzednich edycjach konkursu, nagrody przyznawano w kategoriach takich jak: Infrastruktura (za osiągnięcia w produkcji i instalacji infrastruktury ładowania); Flota (za wdrażanie flot pojazdów elektrycznych oraz rozwój infrastruktury ładowania); Finansowanie (za wsparcie finansowe zakupu pojazdów elektrycznych i promowanie zeroemisyjnego transportu); Dostawcy usług (za dynamiczny rozwój usług związanych z elektromobilnością); Motoryzacja (za strategie sprzedaży pojazdów elektrycznych i innowacyjne podejście do rozwoju rynku); Samorząd (za działania promujące zrównoważony transport, rozwój zeroemisyjnej komunikacji zbiorowej i wdrażanie stref czystego transportu).

Lider Elektromobilności to konkurs, który promuje i nagradza wiodących przedstawicieli biznesu za ich wkład w rozwój rynku e-mobility. To dla nas wyróżnienie, że możemy wspierać ten sektor i przyczyniać się do jego dynamicznego rozwoju. Udział w konkursie to wyjątkowa okazja dla firm, aby zaprezentować swoje osiągnięcia w dziedzinie elektromobilności i zostać uznanym za trendsettera w tej dynamicznie rozwijającej się branży. Zachęcamy wszystkie zainteresowane podmioty do zgłaszania swoich kandydatur – mówi Aleksander Rajch, Członek Zarządu PSNM.

Jak zgłosić się do rankingu?

Firmy zainteresowane udziałem w 6. edycji rankingu „Lider Elektromobilności” do 31 sierpnia powinny wypełnić ankietę dostępną na stronie: https://pwc.to/4b0UKDP. Kapituła konkursu zweryfikuje i oceni informacje zawarte we wnioskach, przeprowadzając analizę porównawczą odpowiedzi.

Finał na Kongresie Nowej Mobilności

Tegoroczne nagrody główne oraz wyróżnienia zostaną przyznane na uroczystej gali podczas Kongresu Nowej Mobilności 2024 – największej konferencji sektora e-mobility w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, w całości poświęconej rozwojowi zrównoważonego transportu. Piąta edycja KNM odbędzie się w dniach od 24-26 września 2024 r. w przestrzeni EXPO Łódź. Kongres Nowej Mobilności zostanie zorganizowany przez PSNM przy zaangażowaniu kilkuset Partnerów, którzy od 2019 r. z sukcesem budują markę najszybciej rozwijającego się wydarzenia branży e-mobility w regionie CEE. KNM to wyjątkowe miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i idei dla kluczowych interesariuszy sektora zeroemisyjnych technologii w transporcie. W ubiegłorocznej edycji wydarzenia wzięło udział ponad 3 tys. przedstawicieli sektora nowej mobilności z całego świata.

Źródło: psnm.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz