Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

W Jaworze produkowane będą elektryczne samochody dostawcze

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedstawicielami Mercedes-Benz Group AG. Firma ogłosiła, że otworzy nowy zakład w Jaworze, gdzie produkowane będą w pełni elektryczne samochody dostawcze. Wartość inwestycji wyniesie 1,3 mld euro. Fabryka ma w przyszłości zatrudniać 2,5 tys. osób. 

W Jaworze produkowane będą elektryczne samochody dostawcze

Fabryka elektrycznych samochodów dostawczych Mercedes w Jaworze

Firma Mercedes-Benz zdecydowała, że otworzy nowy zakład w Jaworze na Dolnym Śląsku. Będą w nim produkowane w pełni elektryczne samochody dostawcze. Wartość inwestycji wyniesie 1,3 mld euro. Według Mercedes-Benz, w nowym zakładzie zatrudnienie znajdzie w przyszłości ponad 2,5 tys. osób. Obecnie, w fabryce w Jaworze produkowane są silniki do samochodów osobowych oraz baterie elektryczne.

Polska dobrym miejscem do inwestycji

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że Polska łączy kształcenie na uczelniach i w nowych szkołach branżowych z potrzebami inwestorów.

Nie chcemy już dziś konkurować z innymi państwami regionu, kto zaoferuje niższe koszty pracy. Obecnie zależy nam na wysokiej jakości pracy, a więc na dobrym wykształceniu oraz na wysokich wynagrodzeniach – podkreślił szef rządu.

Wysoka jakość pracy polskich pracowników

Jak zaznaczył premier Mateusz Morawiecki, konsumenci w coraz większym stopniu zwracają uwagę na jakość produktu.

Znana na całym świecie jakość marki Mercedes spotyka się w Jaworze z jakością pracy polskich inżynierów, menedżerów projektów i pracowników. Tworzy się w ten sposób najlepsze możliwe środowisko do inwestowania – podkreślił szef rządu.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz