Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Toyotą Mirai po Berlinie. 200 wodorowych sedanów Toyoty w Uber Comfort Electric

Berlin staje się areną tworzenia największej floty samochodów wodorowych w Niemczech. Już w tym roku Uber zamierza poszerzyć swoją ofertę o 200 eleganckich sedanów Mirai, które będą zasilane wodorem. Co więcej, dzisiaj już 50 tych pojazdów przemierza ulice berlińskiej metropolii, służąc jako wyjątkowe środki transportu dla pasażerów. Ta imponująca flota jest owocem dwuletniego pilotażowego projektu o nazwie H2 Moves Berlin, który nie tylko jest odważnym krokiem w kierunku przyszłości, ale także stanowi przełom w dziedzinie mobilności.

Toyotą Mirai po Berlinie. 200 wodorowych sedanów Toyoty w Uber Comfort Electric

Największa flota Toyoty Mirai w Niemczech

H2 Moves Berlin to dwuletni pilotażowy projekt Toyoty Deutschland, SafeDriver ENNOO i Anglo American, który ma przyspieszyć rozwój zrównoważonego transportu wodorowego w Niemczech. W ramach tej współpracy Toyota udostępni pasażerom Ubera w Berlinie 200 sedanów Mirai z elektrycznym napędem na ogniwa paliwowe, aby przetestować praktyczność eksploatacji samochodów zasilanych wodorem w metropolii. Będzie to największa flota samochodów osobowych typu FCEV w Niemczech. 50 egzemplarzy już dziś kursuje po ulicach Berlina, a pozostałe 150 aut dołączy do nich w nadchodzących miesiącach.

H2 Moves Berlin to nowy etap w rozwoju wodorowego transportu w Niemczech. Poszerzamy dzięki niemu park bezemisyjnych pojazdów zasilanych wodorem w Berlinie, z których teraz każdy może skorzystać przy pomocy popularnej aplikacji carpoolingowej. Dzięki temu znacząco zwiększy się grono osób mających styczność z tą innowacyjną technologią, które będą mogły same się przekonać o tym, jak praktyczne i komfortowe są elektryczne samochody na ogniwa paliwowe – André Schmidt, prezes Toyota Deutschland.

Transport wodorowy dla każdego

Wodorowe Toyoty można zarezerwować za pośrednictwem aplikacji Uber w usłudze Comfort Electric, która umożliwia pasażerom zamówienie nowoczesnych, bezemisyjnych samochodów o wysokim komforcie, prowadzonych przez najlepszych kierowców. Uber Comfort Electric to nowa usługa premium, która oferuje zrównoważony transport i stanowi element strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Operatorem floty jest firma SafeDriver Group, oferująca samochody z kierowcą dla VIP-ów, do obsługi eventów oraz dla osób korzystających z usług przewozowych w aplikacji Uber. Samochody, które już dziś można zamówić w Berlinie, były wykorzystywane do przewozu gwiazd podczas tegorocznej edycji festiwalu Berlinale. Z limuzyn Mirai na czerwony dywan wysiadały tak znane postacie świata filmu jak Cate Blanchett, Steven Spielberg i Kristen Stewart.

Nasi pasażerowie są entuzjastycznie nastawieni do korzystania z bezemisyjnych, komfortowych samochodów wodorowych Toyoty. Kierowcy doceniają model Mirai za połączenie wydajności samochodu elektrycznego z zasięgiem i szybkością tankowania porównywalnymi z autami spalinowymi. Są to unikalne atuty, które trudno przecenić z punktu widzenia komercyjnych użytkowników takich jak kierowcy SafeDriver – Thomas Mohnke, dyrektor zarządzający SafeDriver Group.

Samochód elektryczny na wodór tankowany w kilka minut

Toyota Mirai drugiej generacji ma zasięg do 650 km, a jej zatankowanie trwa tylko kilka minut. Sercem napędu jest silnik elektryczny o mocy 182 KM, zasilany ogniwami paliwowymi, które wytwarzają prąd w reakcji wodoru i tlenu. Reakcja ta zachodzi bez procesu spalania wodoru, dlatego samochód nie emituje CO2 ani żadnych szkodliwych substancji, a jedynym produktem ubocznym jest woda. Zużycie wodoru wynosi średnio od 0,79-0,89 kg/100 km, w zależności od wyposażenia i masy pojazdu. Napęd Toyoty Mirai utrzymuje sprawność i zasięg zarówno w czasie mrozów sięgających -30ºC, jak i w bardzo wysokich temperaturach, dlatego bardzo dobrze się sprawdza w klimacie centralnej Europy.

Źródło: toyota.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz