Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Solaris laureatem nagrody Zielony Orzeł „Rzeczpospolitej”

Redakcja dziennika „Rzeczpospolita” po raz kolejny ogłosiła zwycięzców Zielonych Orłów. Solaris Bus & Coach sp. z o.o. został wyróżniony w kategorii Firma.

Solaris laureatem nagrody Zielony Orzeł „Rzeczpospolitej”
Solaris laureatem nagrody Zielony Orzeł „Rzeczpospolitej” [źródło: www.solarisbus.com]

Solaris został laureatem tegorocznej, trzeciej edycji Zielonych Orłów „Rzeczpospolitej”. Producent nowoczesnych i przyjaznych dla środowiska autobusów został wyróżniony w kategorii Firma. Nagroda Zielone Orły przyznawana jest przez kapitułę składającą się z ekologów, przedstawicieli biznesu oraz członków redakcji „Rzeczpospolita” osobom, firmom i samorządom wdrażającym nowoczesne rozwiązania proekologiczne.

Firma Solaris została wyróżniona za innowacyjne rozwiązania ekologiczne na skalę przemysłową – w szczególności za autobusy elektryczne i wodorowe. Wśród zgłoszonych przez producenta przedsięwzięć prośrodowiskowych znalazł się bezemisyjny autobus napędzany wodorem Urbino 18 hydrogen, najnowszy produkt w ofercie producenta, nowoczesna stacja ładowania pojazdów Charging Park, a także przeprowadzone badania cyklu życia (ang. Life Cycle Assessment, LCA) produkowanych autobusów.

„Innowacyjność jest i zawsze była siłą napędową Solarisa. Tym bardziej cieszy fakt, że nasze wieloletnie wysiłki w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych na rzecz zero-emisyjnego transportu publicznego w całej Europe są zauważane i docenianie” – powiedziała odbierająca nagrodę Agata Stańda, Dyrektor ds. Strategii i Transformacji w Solaris Bus & Coach.

Solaris kieruje się aspektami środowiskowymi od początku swojej działalności. Misja wdrażania idei zrównoważonego rozwoju interpretowana jest przez firmę jako systematyczne poszerzanie gamy zeroemisyjnych pojazdów i aktywne wsparcie miast zainteresowanych zieloną zmianą w komunikacji miejskiej. Autobusy bateryjne Solaris, które obsługują ruch pasażerski już w ponad 100 miastach całej Europy, skutecznie wspierają przewoźników i samorządy w odpowiadaniu na wyzwania związane z rosnącą urbanizacją. Cichy, bezemisyjny i bezpieczny transport publiczny ma realny wpływ na kondycję zarówno mieszkańców, całych miast, jak i środowiska naturalnego. Mniejsze emisje szkodliwych substancji oznaczają mniejsze zagrożenie również dla przyszłych pokoleń.

Szczegółowe działania, które podejmuje Solaris w odpowiedzi na wyzwania związane z globalnymi zmianami klimatycznymi i cywilizacyjnymi, zostały przedstawione w tegorocznej edycji Raportu Zrównoważonego Rozwoju Solaris za rok 2021.

Źródło: solarisbus.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz