Reklama
https://h2poland.com.pl/

Nowy autobus elektryczny w rodzinie Solarisa

Solaris zaprasza na światową premierę najnowszego modelu autobusu elektrycznego. Odbędzie się ona 30 września 2021 roku o godzinie 12:00. 9-metrowy autobus bateryjny Urbino 9 LE electric zostanie zaprezentowany w formie online. O nowym pojeździe opowie Zarząd firmy oraz konstruktorzy pojazdu.

Nowy autobus elektryczny w rodzinie Solarisa
Nowy autobus elektryczny w rodzinie Solarisa [Źródło: solarisbus.com]

Rodzina elektrycznych modeli Solaris Urbino czwartej generacji już wkrótce powiększy się o nowy model autobusu w klasie midi. Wprowadzenie na rynek najnowszego elektrycznego pojazdu z rodziny Urbino, to kontynuacja – otwartego wraz z premierą Urbino 15 LE electric – międzymiastowego rozdziału w bezemisyjnym portfolio producenta.

Reklama
oknonet.pl

Solaris informuje, że 9-metrowy pojazd powstał z myślą o zróżnicowanych potrzebach klientów. Jest to model elastyczny, potrafiący dostosować się do otoczenia. Z jednej strony sprawdzi się w ciasnej miejskiej przestrzeni, a jednocześnie poradzi sobie również w trudniejszych warunkach drogowych, na dalszych trasach, przy stromych podjazdach czy na ostrych górskich zakrętach.

Dwuosiowy pojazd jest kolejną już, po Urbino 15 LE electric, propozycją w ofercie elektrycznej Solaris, która spełnia wymagania zarówno pierwszej, jak i drugiej klasy pojazdów. Solaris zdecydował się pozostawić klientom możliwość wyboru baterii pomiędzy Solaris High Power a Solaris High Energy. Pozwoli to operatorom elastyczne planowanie tras bezemisyjnych nie tylko w granicach miasta, ale także poza nimi. [czytaj]

Producent podkreśla, że elektryczny napęd, innowacyjne systemy wsparcia kierowcy oraz interaktywny panel dotykowy zagwarantują kierowcy komfortową i bezpieczną jazdę. Mimo niewielkich rozmiarów 9-metrowy autobus oferuje przestronne wnętrze, które pomieści do 27 wygodnych siedzeń, z których większość jest zwrócona w kierunku jazdy.

W pojeździe zastosowano praktyczne rozwiązania, takie jak antybakteryjne poręcze, dozowniki z płynem do dezynfekcji i kabina kierowcy typu zamkniętego, które zagwarantują podróżnym komfortową i bezpieczną jazdę.

Oficjalna prezentacja premierowego Solarisa Urbino 9 LE electric odbędzie się 30 września o godzinie 12.00 w formie online. Wydarzenie będzie dostępne pod adresem: www.solarisbus.com/premiera.

Źródło: solarisbus.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz