Reklama
https://www.stiebel-eltron.pl/

Niższe ceny ładowania samochodów elektrycznych do końca maja. Polenergia uruchomiła „Godziny i weekendy z OZE”

W godzinach, gdy nadprodukcja energii elektrycznej z odnawialnych źródeł osiąga swoje szczyty, Polenergia eMobility oferuje znaczne obniżki cen dla użytkowników stacji ładowania. Dzięki temu kierowcy elektrycznych pojazdów mogą ładować swoje samochody taniej, korzystając z zielonej energii.

Niższe ceny ładowania samochodów elektrycznych do końca maja. Polenergia uruchomiła „Godziny i weekendy z OZE”
Niższe ceny ładowania samochodów elektrycznych do końca maja. Polenergia uruchomiła „Godziny i weekendy z OZE”

W wyniku transformacji energetycznej miks energii elektrycznej zmienia się na korzyść odnawialnych źródeł energii. W 2023 roku, OZE odpowiadały za 27% produkcji energii elektrycznej w Polsce. To wzrost o 17 p.p. względem 2015 roku. Świadomość odbiorców w zakresie odnawialnych źródeł rośnie – a wraz z nią zapotrzebowanie na zrównoważone rozwiązania. Jednym z kluczowych sektorów, który odnosi korzyści z tej zmiany, jest elektromobilność.

Energia elektryczna z odnawialnych źródeł jest już nie tylko alternatywą, ale jednym z głównych filarów systemu energetycznego. To, co czyni nasze rozwiązanie wyjątkowo atrakcyjnym, to fakt, że w Polenergii korzystamy z pełnego łańcucha wartości. Energia elektryczna dostarczana do naszych szybkich stacji ładowania i hubów o dużej mocy, produkowana jest z odnawialnych źródeł, które należą do Grupy. Od momentu produkcji na farmach wiatrowych lub fotowoltaicznych, przez przetwarzanie i dystrybucję, do momentu, gdy zostaje wykorzystana do ładowania pojazdów elektrycznych naszych klientów – wyjaśnia Artur Kalicki, Członek Zarządu Polenergia eMobility.

 

Godziny i weekendy z OZE Polenergia eMobility

 

Niższe ceny obowiązują od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-15:00 i wynoszą 1,39 zł/kWh dla stacji DC oraz 1,60 zł/kWh dla stacji AC. Poza wyznaczonymi godzinami, ceny są niewiele wyższe – 1,99 zł/kWh na stacjach DC i 1,60 zł/kWh na stacjach AC. W weekendy obie oferty są identyczne i wynoszą 1,39 zł/kWh zarówno na stacjach DC, jak i AC. Promocja „Godziny i weekendy z OZE” dostępna jest dla zarejestrowanych użytkowników aplikacji mobilnej Polenergia eMobility, którzy rozpoczną ładowanie przy pomocy aplikacji.

Źródło: polenergia.pl

Polenergia Fotowoltaika
Plac Ireneusza Gugulskiego 1
02-661 Warszawa
Tel. 799-399-888
www.polenergia.pl
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz