Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Budimex Mobility z technologicznym wsparciem Elocity

Przejęcie 112 stacji ładowania od Enea i zakup kolejnych 31 od PGE pokazuje, jak konsekwentnie Budimex Mobility rozbudowuje swoją sieć. Na szybkim rozwoju spółki zyskują użytkownicy aplikacji Elocity.

Budimex Mobility z technologicznym wsparciem Elocity
Budimex Mobility z technologicznym wsparciem Elocity

Kiedy rok temu, w maju 2022 roku informowaliśmy o tym, że do branży EV wkracza Budimex, firma stawiała sobie ambitne cele i widziała duże perspektywy związane z elektromobilnością. Dziś spółka przejmuje kolejne stacje ładowania i udowadnia, że pierwotne plany oparte były na konkretnej i bardzo świadomie realizowanej strategii.

Firma Budimex zdecydowała się wkroczyć na nowy obszar uznając go za naturalną ścieżkę rozwoju. Spółka od lat wyznaczała standardy w swojej branży, ale elektromobilność stanowiła dla niej zupełnie nowe wyzwanie. We wrześniu 2022 r., podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu oficjalnie zaprezentowano nową spółkę celową Budimex Mobility, która dziś konsekwentnie realizuje swoją strategię w emobility, korzystając z technologicznego wsparcia Elocity.

Choć rynek EV w Polsce jest wciąż nowy i dopiero się rozwija, bardzo uważnie obserwowaliśmy go jeszcze przed startem Budimex Mobility – mówi Jakub Długoszek, członek Zarządu Budimex Mobility S.A. – Od początku wiedzieliśmy, że tak ambitne plany rozwoju, jakie sobie założyliśmy, będą wymagać odpowiedniego partnera technologicznego. Elocity wspiera nas swoim doświadczeniem, a my możemy skupić się na dołączaniu do sieci kolejnych stacji ładowania – dodaje Długoszek.

Zdaniem przedstawiciela Budimex Mobility rynek transportu zeroemisyjnego ciągle jeszcze raczkuje, co przekłada się na poziom wykorzystania stacji, a w konsekwencji na wciąż dość długi zwrot z inwestycji. Ekspert zauważa jednak widoczny wzrost popularności samochodów elektrycznych w naszym kraju i zmianę w podejściu do elektryków, które zdecydowanie zyskują, zwłaszcza u osób świadomych ekologicznie. Popularyzacji transportu zeroemisyjnego sprzyja również rozrastająca się sieć stacji ładowania, w czym Budimex Mobility ma swój aktywny udział.

Blisko 150 stacji ładowania do końca kwartału

Pod brandem Budimex Mobility będą powstawać stacje ładowania DC przy trasach szybkiego ruchu. Obecnie spółka jest w trakcie uruchamiania 112 stacji przejętych od firmy Enea, ale to nie koniec nowości od Budimexu.

Staramy się planować budowę sieci racjonalnie i rozsądnie, widzimy zarówno rynkowe szanse i zagrożenia, szacujemy również koszty utrzymania stacji – podkreśla Jakub Długoszek. – Bierzemy udział w kolejnych przetargach – oprócz stacji przejętych od Enea, aktualnie uruchamiamy również 31 stacji zakupionych od PGE. W sumie, do końca drugiego kwartału tego roku chcemy uruchomić blisko 150 stacji dostępnych pod brandem Budimex Mobility – mówi specjalista.

Budimex Mobility i Elocity – partnerzy dobrze dobrani

Tak dynamiczny rozwój nie byłby możliwy bez sprawnego partnera technologicznego, jakim dla Budimex Mobility jest Elocity. Spółka od początku dostarcza oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą ładowania i dzieli się swoim doświadczeniem.

Przykład Budimex Mobility jasno pokazuje, że na polskim rynku elektromobilności wciąż jest miejsce dla nowych graczy – mówi Michał Baranowski, CEO Elocity. – Budimex to partner dobrze zorientowany na cele biznesowe, który do inwestycji i rozwoju podchodzi w sposób bardzo przemyślany. We współpracę z nim chętnie wchodzą zarówno prywatne firmy jak i samorządy, bo wiedzą, że mimo niedługiego stażu w EV Budimex to gwarancja doświadczenia i stabilności. A w parze z Elocity to również w 100% polski kapitał – daje Baranowski.

elo.city

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz