Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Bezemisyjne dostawy z No Limit

Lokalne Centrum Dystrybucji koło Nadarzyna, to kolejna inwestycja, która zapewnia szybsze i niskoemisyjne dostawy zamówień produktów szwedzkiej firmy. Centrum dystrybucji zostało wyposażone w 12 szybkich ładowarek, które są wykorzystywane w trakcie załadunku. Niemal 70 proc. zamówień realizowanych jest poprzez samochody elektryczne. Celem meblowego potentata jest osiągnięcie 100 proc. zeroemisyjnych dostaw na terenie Warszawy do końca 2024 roku.

Bezemisyjne dostawy z No Limit
Bezemisyjne dostawy z No Limit

Centrum dystrybucji w Wolicach (gmina Nadarzyn), które funkcjonuje od września br., jest jak podkreśla firma jedną z kluczowych inwestycji w obszarze omnikanałowości. Odpowiada na rosnące potrzeby Warszawy i okolic, czyli regionu, w którym IKEA od lat wprowadza i testuje nowe formaty, a także realizuje nowe inwestycje. Lokalizacja magazynu pozwala na przyspieszenie dostaw do klientek i klientów również z woj. podlaskiego oraz mazowieckiego.

Dzięki otwarciu nowego magazynu możemy zoptymalizować całą siatkę logistyczną w kraju, a w konsekwencji efektywniej zarządzać kosztami dystrybucji. Od września br. zamówienia dla klienta warszawskiego są w pełni realizowane przez nowe centrum dystrybucji IKEA. Magazyn pozwala nam realizować wzrastającą liczbę zamówień klientów z kanału e-commerce z woj. podlaskiego i mazowieckiego oraz usprawnić procesy ze zbieraniem oraz wysyłką produktów IKEA. Dzięki temu klienci mogą otrzymać swoje zamówienie już następnego dnia. To dla nas bardzo ważna inwestycja, odpowiadająca na nowe i rosnące potrzeby rynku oraz kolejny krok w rozwoju omnikanałowości IKEA – powiedział Paweł Auguścik, Kierownik ds. Operacyjnych i Kontraktu w IKEA Distribution Services S.A., odpowiedzialny za inwestycję.

Dostawa następnego dnia

Lokalne Centrum Dystrybucji do Klienta IKEA usprawnia szybkie dostawy w obszarze województwa mazowieckiego i podlaskiego. Odbiorcy mogą otrzymać zakupione produkty już następnego dnia od złożenia zamówienia, jeśli dokonają tego do godz. 12:00. Dodatkowym benefitem jest możliwość skorzystania z 3-godzinnego okna czasowego, co daje odbiorcom wygodę w planowaniu terminu dostawy. To klientki i klienci mogą zdecydować, w jakim przedziale czasowym kurier dostarczy ich zamówienie.

Infrastruktura pod ręką

Magazyn zajmuje powierzchnię niemal 26 tys. mkw. Takie centrum dystrybucji daje możliwość pomieszczenia 18 tys. m sześc. towaru, czyli blisko 11 tys. artykułów IKEA. Łącznie 28 ramp pozwala na obsługę zarówno większych samochodów dystrybucyjnych, jak i mniejszych elektrycznych pojazdów kurierskich. Dla IKEA kluczowy jest też udział pojazdów elektrycznych w procesie dostaw. Dlatego też w nowym magazynie została zrealizowana największa w Polsce inwestycja IKEA w sieć ładowania samochodów elektrycznych. Centrum dystrybucji zostało wyposażone w 12 szybkich ładowarek, które są wykorzystywane w trakcie załadunku, co znacznie zmniejsza czas operacyjny. W magazynie znajduje się także 30 ładowarek o standardowym czasie ładowania.

Zeroemisyjność w przyszłym roku

Inwestycja w nowe centrum dystrybucji przybliża IKEA do celu używania wyłącznie samochodów elektrycznych w końcowych dostawach do swoich klientów. Do końca 2024 roku firma planuje osiągnąć 100-procentową zeroemisyjność dostaw w granicach administracyjnych Warszawy. Obecnie na terenie realizowane jest ok. 68 proc. zamówień samochodami elektrycznymi, które realizuje m.in. No Limit.

Od początku naszej współpracy kwestie dotyczące ekologii miały bardzo wysoki priorytet, a dostawy do domu za pomocą samochodów elektrycznych to jeden z najambitniejszych wspólnych projektów. Na bardzo ważnym dla nas rynku warszawskim, 7 na 10 zleceń doręczanych jest dziś za pomocą samochodów EV. Jednym z kluczy do sukcesu w rozwoju elektromobilności jest odpowiednia lokalizacja miejsca załadunku i właściwa infrastruktura zasilająca flotę pojazdów. Nowe Lokalne Centrum Dystrybucji do Klienta spełnia oba te kryteria, co pozwoli nam szybciej osiągnąć cel 100% dostaw zeroemisyjnych – podkreślił Maciej Rybak, Dyrektor Sprzedaży i Relacji z Klientami w No Limit.

Źródło: elektromobilni.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz