Reklama
https://homecomfort.com.pl/

50 stacji ładowania “elektryków”

Lidl od lat stara się przyciągnąć klientów poruszających się samochodami elektrycznymi. W Polsce w kilkunastu lokalizacjach tego dyskontu spożywczego można naładować swojego elektryka za darmo, a w ofercie sklepu znajduje się ładowarka 22kW. Teraz firma potwierdziła uruchomienie kolejnych punktów ładowania. Do końca lutego klienci “sieciówki” będą mieli do dyspozycji 50 stacji ładowania. Za dwa lata każdy ze sklepów zlokalizowanych w naszym kraju ma mieć własną ładowarkę.

50 stacji ładowania “elektryków”
50 stacji ładowania “elektryków” [źródło: www.elektromobilni.pl]

Do końca lutego planujemy udostępnić klientom łącznie około 50 stacji ładowania – powiedziała nam Aleksandra Robaszkiewicz Head of Corporate Communications and CSR Lidla.

Lidl już w ubiegłym roku nawiązał współpracę z firmami, które obecnie instalują stacje ładowania przy jego sklepach. Firma dąży do tego, aby do 2025 roku wszystkie z nich były wyposażone w ładowarki. Dziś w naszym kraju funkcjonuje ok. 800 sklepów pod szyldem Lidl.

Dzięki temu właściciele pojazdów elektrycznych będą mogli je naładować w trakcie robienia zakupów. Realizacja tak dużej inwestycji wiąże się z pewnymi wyzwaniami. W przypadku części sklepów, występujemy do operatora sieci dystrybucji z wnioskiem o wykonanie nowego przyłącza, umożliwiającego montaż wydajnych stacji ładowania – dodaje Aleksandra Robaszkiewicz.

Lidl Polska ubiega się ponadto o grant w ramach programu „Zeroemisyjny transport. Wsparcie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury tankowania wodoru”, prowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na stronie Lidla możemy przeczytać, że obecnie funkcjonujące stacje ładowania przy sklepach są wyposażone w 3 złącza (AC: TYP 2, DC: CCS, DC: CHAdeMO). Znaleźć tam można także ich lokalizacje.

Źródło: elektromobilni.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz