.
Reklama
https://powermeetings.eu/kongres-pelletu/
.

39. Posiedzenie Komitetu Sterującego Programem Rozwoju Elektormobilności

Plan rozmieszczenia infrastruktury ładowania w korytarzach sieci TEN-T, z uwzględnieniem wymogów projektowanego rozporządzenia w sprawie infrastruktury paliw alternatywnych (AFIR), to główny temat rozmów podczas 39. Posiedzenia Komitetu Sterującego Programu Rozwoju Elektormobilności. W wydarzeniu, które odbyło się 14 grudnia 2022 r., udział wziął wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. OZE, Ireneusz Zyska.

39. Posiedzenie Komitetu Sterującego Programem Rozwoju Elektormobilności

Konieczność rozwoju infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych  ma strategicznych charakter i jest konieczna w związku z transformacją sektora transportu. Polska jest bardzo ważnym krajem ze względu na obszar oraz potencjał gospodarczy, a polska branża transportowa jest jedną z dominujących w UE jeżeli chodzi o transport ciężarowy, w tym transport towarów. Jest niezwykle istotne, aby administracja państwowa wspierała ten sektor. Pozwoli to na utrzymanie pozycji lidera w Europie – powiedział wiceszef resortu klimatu i środowiska.

Reklama
oknonet.pl

Spotkanie zgromadziło szerokie grono interesariuszy sektora elektromobilności. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Urzędu Dozoru Technicznego, Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych, Polskiej Izby Rozwoju Elektromobilności, Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, Operatorzy Systemu Dystrybucyjnego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz