Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

PURMO FLEX – grzejnik wyjątkowo elastyczny

W ofercie marki Purmo pojawił się nowy grzejnik płytowy – Purmo Flex, który jest rozwiązaniem mającym na celu maksymalne ułatwienie pracy instalatorów. Najważniejszą innowacją jest możliwość dowolnego wyboru położenia wkładki zaworowej w grzejnikach z podłączeniem środkowym, która dotychczas dostępna była tylko w wersji prawej. Budowa grzejnika płytowego Purmo Flex pozwala na łatwą zmianę pozycji wkładki zaworowej dzięki możliwości przełożenia jej z prawej na lewą stronę, co zapewnia wygodny i szybki montaż.

PURMO FLEX – grzejnik wyjątkowo elastyczny
PURMO FLEX – grzejnik wyjątkowo elastyczny [Źródło: purmo.pl]

To, że grzejniki płytowe Purmo są dostępne w różnych rodzajach, typach, wymiarach czy kolorach, jest standardem dla klientów. Jednak nowy grzejnik Purmo Flex razem z dwiema wersjami dekoracyjnymi Plan Flex i Ramo Flex oferuje nowe, istotne rozwiązanie w zakresie indywidualizacji i elastyczności montażu. Przede wszystkim producent daje możliwość dowolnego wyboru położenia wkładki zaworowej w grzejnikach z podłączeniem środkowym, a dotychczas na rynku była dostępna tylko wersja prawa.

Budowa nowego grzejnika płytowego Purmo Flex pozwala na łatwą zmianę pozycji wkładki zaworowej dzięki możliwości przełożenia jej z prawej na lewą stronę, co zapewnia wygodny i szybki montaż. Pozwala to na maksymalną elastyczność zarówno w projektowaniu, jak i w trakcie montażu, ponieważ centralne przyłącze grzejnika ułatwia rozplanowanie wyprowadzenia rur na etapie budowy. Dodatkowo wymiary przyłącza są identyczne dla wszystkich wielkości grzejników wielopłytowych.

Dzięki temu instalację można rozplanować, a następnie wykonać przy pomocy szablonu montażowego Purmo bez konieczności montowania grzejników nawet przed samym ich doborem, znając tylko miejsce montażu (np. pod oknem).

Różne możliwości

Nowe grzejniki płytowe Purmo Flex to rozwiązanie zapewniające najwyższy standard wśród grzejników płytowych zarówno pod względem designu, uniwersalności, jak i łatwości montażu. Dzięki możliwości swobodnego wyboru pozycji wkładki zaworowej na której montowana jest głowica termostatyczna ten sam grzejnik można zastosować jako prawostronny lub lewostronny.

To duży atut zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i komercyjnym, np. w biurach, hotelach, szkołach itp. Dodatkowo grzejniki Purmo Flex dostępne są w trzech różnych wersjach przedniej płyty czołowej. Obok podstawowego modelu Flex (CVF) z płytą profilowaną w ofercie producenta znajdziemy model Plan Flex (FCVF) z płaskim frontem, który zapewnia eleganckie i nowoczesne wykończenie oraz wersję Ramo Flex (RCVF) z płaskim frontem z dodatkowymi delikatnymi poziomymi przetłoczeniami.

Każdy z modeli dostępny jest w różnych wymiarach i kolorach. Dzięki szerokiej ofercie inwestor lub projektant bez problemu może wybrać grzejnik Purmo Flex, który idealnie wkomponuje się w wystrój pomieszczenia. Nowe grzejniki Purmo Flex – Flex, Plan Flex, Ramo Flex zastąpią grzejniki z podłączeniem środkowym oznaczone jako Ventil Compact – CV, Plan Ventil Compact – FCV, Ramo Ventil Compact – RCV).

Łatwy i wygodny montaż

Grzejnik płytowy Purmo Flex oparty jest na sprawdzonej technologii z sześcioma króćcami przyłączeniowymi. Unikalną cechą wyróżniającą ten model spośród innych grzejników jest umieszczony centralnie w osi grzejnika zestaw przyłączy zintegrowany z układem rozdziału czynnika grzejnego wewnątrz grzejnika, co umożliwia swobodny wybór strony montażu głowicy termostatycznej z prawej lub z lewej strony w zależności od potrzeb.

Podłączenie środkowe znacznie upraszcza planowanie i montaż przewodów podłączeniowych i daje większą swobodę wyboru podczas fazy projektowania i wykonawstwa. Dla wszystkich typów grzejników wielopłytowych producent zaprojektował ten sam wymiar odległości osi przyłączy środkowych do ściany co znacząco ułatwia prace instalacyjne.

Dzięki jednakowemu rozstawowi przyłączy wstępny montaż sieci rur jest bardzo łatwy przy użyciu szablonu montażowego Purmo, dzięki któremu można zamontować kompletną instalację przewodów grzejnych bez konieczności montowania grzejników. Dodatkowo daje to możliwość przeprowadzenia próby ciśnieniowej na szczelność i płukanie instalacji bez zamontowanych grzejników.

Grzejniki płytowe Purmo Flex oraz inne nowości Purmo zaprezentowane zostaną podczas targów Instalacje, które odbędą się w dniach 25 – 27 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Firma Purmo Poland zaprasza klientów na swoje stoisko, gdzie świętowane będzie 30-lecie marki Purmo na polskim rynku.

Źródło: purmo.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz