Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Purmo Calculator – aplikacja do błyskawicznego doboru grzejników

Firma Purmo wprowadziła na rynek nową aplikację mobilną - Purmo Calculator, która ma na celu prosty dobór grzejników w przypadku wymiany źródła ciepła lub modernizacji istniejącej instalacji. To narzędzie dedykowane instalatorom, którzy po wpisaniu podstawowych danych takich jak głębokość i szerokość grzejnika oraz obciążenie grzewcze pomieszczenia i temperaturę zasilania instalacji otrzymają informację jaka powierzchnia może być ogrzana wybranym modelem. Aplikacja dostępna jest na telefon komórkowy, w wersji na IOS i Android.

Purmo Calculator – aplikacja do błyskawicznego doboru grzejników
Purmo Calculator – aplikacja do błyskawicznego doboru grzejników

Poza możliwością doboru najbardziej optymalnych wymiarów grzejnika dopasowanych do danego pomieszczenia aplikacja Purmo Calculator oferuje także bardziej zaawansowane funkcje. Jest ona przydatna na przykład w sytuacji kiedy inwestor chciałby osiągnąć inną niż standardowa temperaturę danego pomieszczenia (np. wyższą lub niższą). W takim przypadku aplikacja Purmo Calculator pozwala na obliczenie optymalnych wymiarów grzejnika dopasowanego do indywidualnych preferencji związanych z komfortem cieplnym użytkowników. Została ona zaprojektowana dla standardowych grzejników o wysokości 600 mm.

 

Ze względu na drastyczne zmiany związane z podwyżką cen prądu i gazu jakie obserwujemy w ostatnim okresie czasu coraz więcej inwestorów w Polsce podejmuje decyzję o modernizacji istniejącej instalacji grzewczej. Musimy jednak pamiętać, że nie wystarczy wymiana samego źródła ciepła, np. na energooszczędną pompę ciepła czy kondensacyjny kocioł gazowy. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał musimy dostosować do nich całą instalację grzewczą. Oznacza to konieczność sprawdzenia czy istniejące grzejniki są w stanie ogrzać pomieszczenie, w którym zostały zainstalowane i czy będą one współpracować z nowym źródłem ciepła w taki sposób, aby osiągnąć najbardziej optymalne parametry grzewcze – zarówno pod kątem oszczędności energii, jak i komfortu użytkowników. Jeżeli nie – warto wymienić je na optymalny model. Ten niewielki, jednorazowy koszt może decydować o sukcesie wymiany, ponieważ w przypadku nieodpowiedniego grzejnika koszty ogrzewania mogą bardzo istotnie wzrosnąć. Aby ułatwić pracę instalatorom stworzyliśmy specjalne narzędzie, które po wpisaniu czterech prostych danych pozwoli ocenić sytuację i zaproponować najbardziej efektywne rozwiązanie dopasowane do potrzeb klienta – mówi Piotr Krzemiński, menedżer działu technicznego wsparcia sprzedaży w firmie Purmo i autor koncepcji aplikacji Purmo Calculator.

Aplikacja mobilna Purmo Calculator dedykowana jest przede wszystkim instalatorom i ma na celu ułatwienie ich pracy, ale może być przydatna także dla projektantów i inwestorów, którzy mogą sprawdzić czy grzejniki zamontowane w ich domach spełniają oczekiwania związane z komfortem cieplnym.

Adresy do pobrania aplikacji:

Więcej informacji na temat marki Purmo oraz energooszczędnych rozwiązań i produktów dostępnych jest na stronie: www.purmo.pl

Purmo Group Poland sp.z o. o.
ul. Puławska 491
02-844 Warszawa
Tel: +48 22 544 10 00
email: [email protected]
www: www.purmo.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz