
Certyfikat wydaje się na 5 lat. Ważność certyfikatu będzie można przedłużyć na okres kolejnych 5 lat, po spełnieniu określonych wymagań.
Aby uzyskać certyfikat instalatora odnawialnych źródeł energii, wykonawca instalacji musi spełnić szereg wymagań, które podzielono na dwie grupy:
- instalatorów, którzy ukończyli szkolenie w akredytowanym ośrodku szkoleniowym i zdali egzamin,
- instalatorów posiadających wykształcenie zawodowe w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej lub wykształcenie wyższe w określonej specjalności, lub na określonym kierunku.
Wniosek o wydanie certyfikatu składa się w oddziale UDT, można również wysłać go drogą elektroniczną.
Uzyskanie certyfikatu jest równoznaczne z wpisaniem instalatora do ogólnopolskiej bazy potwierdzającej posiadaną wiedzę i umiejętności w zakresie montażu odnawialnych źródeł energii, a także honorowane jest na terenie całej UE.
Certyfikat wydawany przez Urząd Dozoru Technicznego potwierdza posiadanie kwalifikacji do instalowania następujących rodzajów instalacji odnawialnego źródła energii:
- kotłów i pieców na biomasę
- systemów fotowoltaicznych
- słonecznych systemów grzewczych
- pomp ciepła
- płytkich systemów geotermalnych.
Instalator, który otrzyma certyfikat zostaje umieszczony w rejestrze certyfikowanych instalatorów, wydanych certyfikatów i ich wtórników.
Źródło: udt.gov.pl
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.