.
Reklama
https://powermeetings.eu/
.

Wymiana drzwi zewnętrznych z ciepłym montażem

Nieszczelne drzwi zewnętrzne mogą być przyczyną dużych strat ciepła w naszym domu. Firma Soudal proponuje energooszczędne rozwiązania, które umożliwiają szybki i profesjonalny montaż nowej stolarki drzwiowej nawet w starym budynku.

WYMIANA DRZWI ZEWNĘTRZNYCH Z CIEPŁYM MONTAŻEM [źródło: www.soudal.pl]
WYMIANA DRZWI ZEWNĘTRZNYCH Z CIEPŁYM MONTAŻEM [źródło: www.soudal.pl]

Wysłużone drzwi zewnętrzne często stają się drogą niekontrolowanej ucieczki ciepła z wnętrza pomieszczeń, przyczyniając się w rezultacie do obniżenia komfortu użytkowania domu lub mieszkania, a także do niepotrzebnych wydatków związanych z ogrzewaniem w okresie zimowym. Podczas wymiany drzwi należy mieć na uwadze nie tylko jakość nowego wyrobu – nie mniej ważny jest jego profesjonalny montaż. W portfolio firmy Soudal znajdziemy materiały, dzięki którym zadbamy uszczelnienie styku drzwi zewnętrznych z murem.

Reklama
oknonet.pl

Jednym z kluczowych etapów instalacji drzwi zewnętrznych jest precyzyjne wypełnienie przestrzeni wokół ościeżnicy do drzwi zewnętrznych, po jej umocowaniu w otworze. Z zadaniem tym poradzi sobie pistoletowa pianka poliuretanowa Soudafoam Doors firmy Soudal, rekomendowana w przypadku instalacji stolarki drzwiowej z drewna, MDF, PVC, stali oraz aluminium. Soudafoam Doors charakteryzuje się niską rozprężnością i przyczepnością do typowych materiałów budowlanych. Pianka to ma krótki czas utwardzania (można ją poddać dalszej obróbce już po około 30 minutach od momentu aplikacji) oraz odpowiednie parametry izolacyjności termicznej i akustycznej. Ponadto dzięki specjalnej konstrukcji zaworu puszki – Duravalve – Soudafoam Doors cechuje się wydajnością przez cały okres przydatności do użycia, który wynosi 24 miesiące.

Aby materiał izolacyjny w postaci pianki poliuretanowej Soudafoam Doors nie uległ degradacji na skutek zawilgocenia, należy go odpowiednio zabezpieczyć. W tym celu stosowane są specjalne taśmy paroizolacyjne, które wchodzą w skład opracowanego przez Soudal systemu ciepłego montażu stolarki otworowej.

Taśmy paroszczelne chronią piankę przed wodą opadową, a taśmy paroprzepuszczalne – przed wilgocią z wnętrza pomieszczeń, umożliwiając jednocześnie migrację pary wodnej na zewnątrz.

Prawidłowe ułożenie taśm paroizolacyjnych wymaga jednak odpowiednio przygotowanego podłoża, które powinno być równe i stabilne. W konsekwencji wymiana stolarki otworowej z zastosowanie taśm SWS w niektórych przypadkach była bardzo czasochłonnym procesem. Ograniczenia te zostały zniesione wraz z opracowaniem płynnych membran Soudatight, które uzupełniły gamę materiałów z systemu SWS. Membrany Soudatight mogą być nakładane na podłoże bez konieczności jego uprzedniego wyrównywania i stabilizowania, co zdecydowanie ułatwia i przyspiesza prace związane z wymianą stolarki drzwiowej i okiennej w starych budynkach.

źródło: Soudal

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz