Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

ROCKWOOL w raporcie zrównoważonego rozwoju

Trucost, część S&P Global, sklasyfikował wszystkie produkty Grupy ROCKWOOL, jako mające pozytywny wpływ na cele zrównoważonego rozwoju ONZ.

ROCKWOOL w raporcie zrównoważonego rozwoju
ROCKWOOL w raporcie zrównoważonego rozwoju [Źródło: rockwool.com]

Raport zrównoważonego rozwoju Grupy ROCKWOOL 2020 szczegółowo opisuje wkład, jaki produkty firmy wnoszą w osiągnięcie tego celu, w tym także zaktualizowane dane dotyczące usprawnień operacyjnych i postępów we wspieraniu Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Reklama
oknonet.pl

Zmniejszenie zużycia energii i zasobów ma zasadnicze znaczenie dla sprostania globalnemu wyzwaniu klimatycznemu, a produkty ROCKWOOL odgrywają znaczącą rolę.

Najpierw oszczędzanie energii, a następnie wykorzystanie odnawialnych źródeł energii to najbardziej opłacalny sposób dekarbonizacji społeczeństwa. Dlatego nadal mówimy, że najlepszym podejściem jest zużywać mniej, a resztę używać bardziej ekologicznie. Jesteśmy dumni, że S&P Global Trucost ponownie sklasyfikował wszystkie nasze produkty, co oznacza, że mają pozytywny dla celów zrównoważonego rozwoju, co oznacza, że mają one pozytywny wpływ na osiągnięcie celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Zrównoważony rozwój leży u podstaw naszej działalności i dążymy do opartego na faktach i podlegającego audytowi podejścia, aby udokumentować, w jaki sposób maksymalizujemy wpływ naszych produktów i minimalizujemy wpływ naszej działalności – zauważył Jens Birgersson, dyrektor generalny ROCKWOOL.

Organizacja S&P Global Trucost oceniła ponad 15 000 firm na całym świecie, stwierdzając, że ROCKWOOL znajduje się w pierwszej dziesiątce, jeśli chodzi o pozytywny wpływ swoich produktów.

ROCKWOOL szacuje, że 95% przychodów z biznesu izolacyjnego jest klasyfikowane, jako taksonomia należąca do kategorii łagodzenia zmian klimatycznych w UE, przyczyniając się w ten sposób do zrównoważonego rozwoju w Europie, dodatkowo wspierając pozytywny wpływ firmy na środowisko. Jeśli chodzi o dalsze ograniczanie wpływu działalności na środowisko, w grudniu 2020 r. firma ROCKWOOL zobowiązała się do realizacji długoterminowego planu dekarbonizacji, którego cele są weryfikowane i zatwierdzane w ramach inicjatywy Science Based Targets.

W 2020 r. kontynuowaliśmy dalsze wzmacnianie obiegu zamkniętego naszej działalności, spełniając lub przekraczając dwa z naszych sześciu celów, aż dwa lata przed planowanym terminem, a w dwóch innych osiągnęliśmy znaczny postęp w dwóch inni. Pomimo wyzwań, przed którymi wciąż stoi globalna społeczność, z optymizmem patrzymy w przyszłość. Istnieją już rozwiązania wielu światowych wyzwań, zwłaszcza w środowisku zabudowanym. W ROCKWOOL nieustannie działamy dalej i dokładamy naszą cegiełkę by stworzyć bardziej odporne, zdrowszych i bezpieczniejszych społeczności oraz gospodarki o bardziej zamkniętym obiegu – powiedział Jens Birgersson.

W 2020 roku ROCKWOOL osiągnął dwa ze swoich sześciu celów w zakresie zrównoważonego rozwoju na dwa lata przed planowanym terminem. Te dwa cele to zmniejszenie ilości odpadów produkcyjnych trafiających na wysypiska o 40% – ROCKWOOL osiągnął 50% – oraz poprawa efektywności wykorzystania wody w fabrykach o 10%.

Źródło: rockwool.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz