Reklama
https://sandersystem.pl/rzeszow/

Natryskowa pianka termoizolacyjna do samodzielnej aplikacji

Izolacja natryskowa skutecznie zabezpiecza budynek przed stratami ciepła. Warto zwrócić uwagę na natryskowe pianki termoizolacyjne, przystosowane do aplikacji standardowym pistoletem do pian.

Natryskowa pianka termoizolacyjna do samodzielnej aplikacji [źródło: www.soudal.pl]
Natryskowa pianka termoizolacyjna do samodzielnej aplikacji [źródło: www.soudal.pl]

Dzięki swoim doskonałym właściwościom termoizolacyjnym pianka natryskowa jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem przy ocieplaniu dachów, ścian zewnętrznych i fundamentów. Materiał ten bez problemu dociera do trudno dostępnych miejsc, tworząc jednolitą powłokę, która zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Ważnym atutem izolacji natryskowej jest również możliwość bardzo szybkiej realizacji całego przedsięwzięcia.

Reklama
stiebel-eltron.pl

O ile wykonanie ocieplenia metodą natryskową na dużych powierzchniach wymaga użycia pianki nakładanej przy pomocy specjalnego agregatu i jest zadaniem dla profesjonalistów, o tyle prace o mniejszym zakresie – w szczególności związane z uzupełnieniem lub wzmocnieniem warstwy ocieplenia – możemy z powodzeniem przeprowadzić samodzielnie.

Na rynku można znaleźć nową natryskową piankę termoizolacyjną, którą aplikuje się standardowym pistoletem do pian. Znajduje ona zastosowanie przy izolacji niemal wszystkich podłoży budowlanych (w tym betonu, tynku, kamienia, drewna, płyt drewnopochodnych, płyt gipsowo-kartonowych i włókno-cementowych), doskonale sprawdza się przy doszczelnianiu m.in. stolarki budowlanej, ścian i sufitów, a także przy izolacji i wygłuszaniu rur, przepustów oraz małych przestrzeni na poddaszach czy w piwnicach.

Natryskowa pianka termoizolacyjna DIY ma tiksotropowe właściwości (tj. nie spływa z powierzchni pionowych) i charakteryzuje się wysoką wydajnością. Ponadto jest długotrwale odporna na działanie grzybów, pleśni i wielu chemikaliów, a także całkowicie bezpieczna dla warstwy ozonowej. Aplikator pistoletowy daje gwarancję precyzyjnego i ekonomicznego dozowania pianki, a obrotowa dysza pozwala łatwo zmienić kierunek natryskiwania z pionowego na poziomy lub odwrotnie.

źródło: www.soudal.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz