.
Reklama
https://kongresmove.pl/pl
.

Korek – naturalna aranżacja ściany w sypialni

Nastrój panujący w sypialni w dużej mierze zależy od wyglądu ścian. Dzięki zastosowaniu korka ściennego wprowadzimy do niej naturalne piękno i zadbamy o przytulny charakter wnętrza. Odpowiedni wystrój sypialni sprzyja chwilom wytchnienia od codziennej bieganiny, których zazwyczaj szukamy w tym pomieszczeniu.

KOREK – NATURALNA ARANŻACJA ŚCIANY W SYPIALNI [źródło: www.korkowy.pl]
KOREK – NATURALNA ARANŻACJA ŚCIANY W SYPIALNI [źródło: www.korkowy.pl]

Zwolennicy stylu eko coraz częściej sięgają po korek ścienny, który doskonale odnajduje się w roli przykuwającej wzrok dekoracji. Jeżeli wyeksponujemy za jego pomocą jedną ze ścian w sypialni, np. ścianę za łóżkiem – w prosty sposób osiągniemy nietuzinkowy efekt. Okładzina korkowa skutecznie redukuje hałas dobiegający z zewnątrz, zapewnia dodatkową izolację cieplną, jest łatwa do utrzymania w czystości i bardzo dobrze sprawdza się w pokoju alergika, ponieważ nie gromadzi się na niej kurz.

Reklama
oknonet.pl

Montaż korka jest prosty. Ważny jest wybór odpowiedniego kleju, który uchroni nas przed niepotrzebnymi błędami. Można tu zastosować klej do korka 22 A marki Soudal. Jest to gotowy do użycia klej dyspersyjny, którego cechuje siła spajania oraz przyczepność do większości podłoży porowatych (m.in. do betonu, tynku, cegły i kamienia). Producent poleca jego zastosowanie do montażu zarówno korka ściennego, jak i podłogowego, nawet przy ogrzewaniu płaszczyznowym.

Klej 22 A firmy Soudal nie zawiera rozpuszczalników i nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego. Oferowany jest w opakowaniu z tworzywa PRC (Post Consumer Rycycling), tj. z surowca pozyskanego ze zużytych opakowań plastikowych, które może być ponownie poddane recyklingowi. To ekologiczne opakowania z PCR, które minimalizuje wykorzystanie naturalnych zasobów.

źródło: Soudal

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz