Reklama
http://powerpol.pl/

Budujesz dom? Zobacz nowy produkt Paroc Polska

Każdy, kto buduje dom, zna wartość materiału, na którym można polegać. A ponieważ komfort akustyczny i koszty ogrzewania budynku zależą bezpośrednio od jakości izolacji, warto postawić na optymalne rozwiązanie. Z myślą o potrzebach inwestorów indywidualnych, firma Paroc Polska wprowadza do oferty nową płytę ogólnobudowlaną: PAROC Solid.

Budujesz dom? Zobacz nowy produkt Paroc Polska
Budujesz dom? Zobacz nowy produkt Paroc Polska [Źródło: paroc.pl]

Płyta PAROC Solid najlepiej sprawdza się jako izolacja akustyczna i przeciwpożarowa ścianek działowych, stropów międzykondygnacyjnych, stropów poddaszy nieużytkowych i dachów skośnych, choć z powodzeniem wykorzystamy ją także do ocieplenia ścian zewnętrznych domu. Jak to możliwe? Wszystko to za sprawą unikatowego połączenia właściwości, jakie oferuje wełna kamienna.

Cicho

Reklama
https://www.immergas.pl/

Dzięki włóknistej strukturze, wełna PAROC bardzo dobrze pochłania dźwięki. W konstrukcjach składających się z wielu warstw, takich jak ścianki gipsowo-kartonowe, materiał ten gwarantuje wysoką izolacyjność akustyczną. Ściany działowe i drewniane stropy międzykondygnacyjne wypełnione płytami PAROC Solid uzyskały certyfikację niezależnego fińskiego centrum badawczego Eurofins, która potwierdza doskonałą ochronę przed hałasem generowanym w sąsiednich pomieszczeniach. Warto o tym pamiętać, planując domową strefę do pracy lub wypoczynku.

Ciepło

Ze względu na dużą elastyczność ułatwiającą wypełnienie pustych przestrzeni, płytą PAROC Solid z powodzeniem ocieplimy też fasady wentylowane na konstrukcji szkieletowej. Optymalna gęstość oraz dobry współczynnik przewodzenia ciepła (λ = 0,037 W/mK) sprawiają, że rozwiązanie spełnia aktualne wymagania współczynnika U dla przegród zewnętrznych. Taki zestaw cech oznacza nie tylko minimalizację mostków termicznych. To także pewność, że płyta zachowa swoje właściwości termiczne w czasie, zapobiegając zarówno ucieczce ciepła w czasie mroźnej zimy, jak i nadmiernemu nagrzewaniu wnętrz w sezonie letnim.

Bezpiecznie

Płyta PAROC Solid klasyfikowana jest jako produkt niepalny, co potwierdza najwyższa możliwa klasa reakcji na ogień A1. W warunkach pożaru, izolacja nie wydziela dymu ani niebezpiecznych, płonących kropel. Jest to idealne rozwiązanie szczególnie w przypadku domów kanadyjskich, budowanych w technologii szkieletu drewnianego. Co równie istotne, wełna kamienna PAROC jest materiałem bezpiecznym dla użytkowników – wszystkie produkty producenta spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania fińskiego systemu oceny emisji materiałów budowlanych.

Na długie lata

Z uwagi na porowatą strukturę, wełna kamienna umożliwia wymianę powietrza z otoczeniem i zapewnia zdrowy mikroklimat we wnętrzu naszego domu. Co ciekawe, materiał ten jest jednocześnie wodoodporny i nie absorbuje wilgoci. Efekt? Brak mostków termicznych i przykrych niespodzianek w postaci zawilgoceń, pleśni lub grzybów, które zazwyczaj wiążą się z koniecznością uciążliwych napraw.

Źródło: paroc.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz