.
Reklama
https://powermeetings.eu/
.

Pelet z Lasów Państwowych już dostępny

Zakład Przerobu Drewna Lasów Państwowych w Lęborku 14 grudnia 2022 r. zaoferował użytkownikom kotłów na pelet pierwszą partię gotowego produktu. Pelet to rodzaj paliwa z biomasy, który najczęściej wykonany jest z pozostałości po obróbce drewna takich jak wióry czy trociny.

Pierwsza partia peletu z Lasów Państwowych już dostępna

Jest to odpowiedź Lasów Państwowych na rosnące ceny oraz zapotrzebowanie na ten rodzaj surowca grzewczego. Pelet na ten moment jest oferowany przez ZPD w Lęborku i Olsztynie. Polacy posiadają około 380 tysięcy urządzeń grzewczych na to paliwo.

Reklama
oknonet.pl

 

Priorytetem naszych działań jest rozpoczęcie produkcji peletu na terenie całego kraju – podkreśla wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka.

Zarówno dodatkowa produkcja peletu, jak i sprzedaż drewna opałowego, po atrakcyjnych cenach służą łagodzeniu niedoborów paliw grzewczych wynikających ze skutków konfliktu zbrojnego wywołanego przez Rosję. Podjęty został szereg dodatkowych działań, z których najważniejszymi są: utrzymanie niezmiennego poziomu cen drewna średniowymiarowego S4 i małowymiarowego M2 do końca sezonu grzewczego 2022/2023, wzmożone monitorowanie rynku sprzedaży drewna opałowego oraz pierwszeństwo zakupu drewna na podstawie cennika detalicznego dla konsumentów.

Mamy nadzieję, że wszystkie nasze działania poprawią sytuację na rynku peletu oraz przyczynią się do złagodzenia niedoborów paliwa i będą miały efekt antyinflacyjny – zaznacza wiceminister Siarka.

Źródło: gov.pl

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz