Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Zmiany w zarządzie IBC SOLAR: Dr Dirk Haft nowym CEO, założyciel Udo Möhrstedt przechodzi do Rady Nadzorczej

IBC SOLAR, wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, ogłasza ważną zmianę na najwyższym szczeblu zarządzania firmą. Pod koniec roku założyciel i CEO Udo Möhrstedt przechodzi do Rady Nadzorczej. Stanowisko Prezesa od 1 stycznia 2024 roku obejmie dr Dirk Haft. Dr Haft od października 2022 roku obejmuje stanowisko Co-CEO, a wcześniej zasiadał w Radzie Nadzorczej firmy.

Zmiany w zarządzie IBC SOLAR: Dr Dirk Haft nowym CEO, założyciel Udo Möhrstedt przechodzi do Rady Nadzorczej
Zmiany w zarządzie IBC SOLAR: Dr Dirk Haft nowym CEO, założyciel Udo Möhrstedt przechodzi do Rady Nadzorczej [źródło: www.ibc-solar.pl]

 

Zmiana w zarządzie IBC SOLAR stanowi krok w rozwoju i potwierdzenie wiodącej roli firmy w branży PV.

Udo Möhrstedt jest jednym z największych pionierów branży fotowoltaicznej na świecie. Założył IBC SOLAR w 1982 roku, w czasach, gdy możliwości energii słonecznej były praktycznie nieznane, a jej wykorzystanie na dużą skalę uważano za niemożliwe. Jego wizja przyszłości fotowoltaiki jako wiodącej technologii zrównoważonego wytwarzania energii była wówczas niezrównana. Wykorzystał swój potencjał przedsiębiorcy, by założyć i poprowadzić firmę zajmującą się dostarczaniem fotowoltaiki jak największej liczbie osób na całym świecie. IBC SOLAR wciąż realizuje ten cel i do dziś podtrzymuje swoje wartości. Stały się one częścią jej DNA. Udo Möhrstedt w nadchodzących miesiącach przejdzie do rady nadzorczej IBC SOLAR. Przejmie przewodnictwo od Gertrud Moll-Möhrstedt i wraz z nią, Volkerem Börriesem i dr. Stefanem Reineckiem, zapewni ciągłość swojej misji.

Decyzją Rady Nadzorczej stanowisko nowego Prezesa Zarządu obejmie dr Dirk Haft, który jest związany z IBC SOLAR od wielu lat. Był członkiem Rady Nadzorczej, a od końca 2022 roku pełni rolę Co-CEO. Przed powołaniem do kierownictwa IBC SOLR, dr Haft zdobył bogate doświadczenie na różnych stanowiskach kierowniczych w branży półprzewodników i inżynierii mechanicznej, w tym w zarządzie Wittenstein SE. Dr Haft, wraz z Zarządem, będzie dalej rozwijał i wdrażał strategię wzrostu firmy.

Udo Möhrstedt, założyciel IBC SOLAR, mówi: Cieszę się, że udało nam się pozyskać niezwykle kompetentną i doświadczoną osobę, jaką jest dr Dirk Haft do ścisłego kierownictwa IBC SOLAR. To wydarzenie otwiera nowe perspektywy dla mojej firmy. Cieszy mnie też, że będę mógł nadal wspierać ją jako członek rady nadzorczej.

 

IBC SOLAR Udo Mohrstedt

 

Dr Dirk Haft, przyszły CEO IBC SOLAR: IBC SOLAR jest obecnie jedną z odnoszących największe sukcesy międzynarodowych firm z branży solarnej. Udo Möhrstedt prowadził ją w niesamowitym, pionierskim duchu przez dziesięciolecia. Chcę kontynuować jego misję w firmie i poprowadzić ją przez nadchodzące czasy w stabilny i zwinny sposób. Chciałbym podziękować Udo Möhrstedtowi i całemu zespołowi IBC SOLAR za zaufanie, jakim mnie obdarzyli.

Źródło: ibc-solar.pl

IBC SOLAR Poland

Instalacje domowe i dystrybucja:
Maciej Drobczyk  +48 661 322 254
Mariusz Wilk +48 661 526 508

Instalacje komercyjne i przemysłowe:
Grzegorz Krawczyk +48 663 673 458

Farmy fotowoltiaczine:
Konrad Tolivia  +48 661 127 059

https://www.ibc-solar.p

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz