Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Zawieszenie członkostwa Federacji Rosyjskiej w Agencji Energii Jądrowej OECD

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że 11 kwietnia 2022 r. Rada Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) podjęła decyzję o zawieszeniu członkostwa Federacji Rosyjskiej w Agencji Energii Jądrowej OECD.

Zmiany klimatu na drugim planie, a nowa kampania Ministerstwa Klimatu i Środowiska – Nasz Klimat [źródło: biznes.newseria.pl]
Zmiany klimatu na drugim planie, a nowa kampania Ministerstwa Klimatu i Środowiska – Nasz Klimat [źródło: biznes.newseria.pl]

Jak podaje Resort, decyzja Rady jest następstwem wcześniejszych postanowień Rady z 25 lutego oraz 8 marca w sprawie ograniczania współpracy OECD z Rosją i Białorusią, a także wynikiem intensywnych działań części państw członkowskich, w tym Polski.

Zgodnie ze Statutem Agencji Energii Jądrowej OECD, zawieszenie wejdzie w życie 11 maja.

Agencja Energii Jądrowej Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, utworzona w 1957 roku, jest organizacją międzyrządową, która promuje współpracę państw członkowskich w zakresie rozwoju energetyki jądrowej, bezpieczeństwa jądrowego oraz naukowych, technicznych, środowiskowych i prawnych aspektów energetyki jądrowej. Obecnie liczy 34 państw członkowskich.

Polska jest członkiem Agencji Energii Jądrowej od 2010 roku. Resort podkreśla, że współpraca w jej ramach jest istotna w związku z realizacją Programu polskiej energetyki jądrowej.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz