Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Wokół planu REPowerEU. Na co muszą się przygotować obywatele?

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła zaprasza do wzięcia udziału w spotkaniu podsumowującym publikacje i najważniejsze wnioski REPowerEU. Wydarzenie odbędzie się 15.05.2023 r. (poniedziałek) w godz. 11:00-12:30 na platformie Microsoft Teams.

Wokół planu REPowerEU. Na co muszą się przygotować obywatele?
Wokół planu REPowerEU. Na co muszą się przygotować obywatele?

Rekordowe ceny paliw kopalnych oraz konieczność szybkiego ograniczenia zależności Unii Europejskiej od importu nośników energii – szczególnie gazu ziemnego – z Rosji sprawiły, że znacznie więcej uwagi zaczęliśmy poświęcać cenom oraz ilości zużywanej przez nas energii zarówno energii elektrycznej jak i tej cieplnej. Polki i Polacy zaczęli szukać sposobów na oszczędzanie energii, a Komisja Europejska rozpoczęła prace nad pakietem rozwiązań – czyli planem REPowerEU, które przyspieszą uniezależnienie się UE od importu paliw kopalnych z Rosji i przyspieszą transformację energetyczną w Europie.

Instytut Reform oraz PORT PC przygotowały serię przewodników przybliżających odpowiedź Europy na kryzys. Poruszają one m.in. inicjatywy w obszarze sektora budynków, odnawialnych źródeł energii oraz społeczności energetycznych, przedstawiając jednocześnie najważniejsze implikacje i pozwalając lepiej zrozumieć co unijne inicjatywy będą oznaczać dla polskich obywateli.

Więcej informacji o spotkaniu wraz z agendą znajdą Państwo TUTAJ

Celem rejestracji na wydarzenie, konieczne jest wypełnienie formularza

Źródło: PORT PC

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz