Reklama
https://homecomfort.com.pl/

Ważna zmiana u polskiego producenta. TESTER dołącza do TERMETU w ramach Grupy Kapitałowej Ferro

Z dniem 28 grudnia 2023, firma TERMET S.A. przejęła „TESTER” Sp. z o.o., specjalizującą się w dziedzinie automatyki. To strategiczne połączenie umożliwi jeszcze skuteczniejsze świadczenie innowacyjnych usług oraz dostarczanie kompleksowych rozwiązań grzewczych. Łączące się Spółki pozostają częścią Grupy Kapitałowej Ferro.

Ważna zmiana u polskiego producenta. TESTER dołącza do TERMETU w ramach Grupy Kapitałowej Ferro
Ważna zmiana u polskiego producenta. TESTER dołącza do TERMETU w ramach Grupy Kapitałowej Ferro

TERMET dynamicznie się rozwija – nie tylko nieustannie poszerzając ofertę produktową i korzystając z własnego centrum rozwojowo-badawczego, ale także – dzięki poszerzaniu kompetencji. Temu ostatniemu sprzyja między innymi integracja z firmą TESTER, specjalizującą się w automatyce. Obok sztucznej inteligencji (AI), automatyka pojawia się już w każdym nowoczesnym projekcie technologicznym, znajdując zastosowane również w branży instalacyjno-grzewczej. Co więcej, integracja obu podmiotów to szansa dla branży na współpracę z jeszcze większą organizacją, której celem jest wzmocnienie obecności na rynku polskim oraz rynkach zagranicznych.

Kompetencje przyszłości

TESTER to przede wszystkim kompetentny zespół inżynierów projektujących elektroniczne układy automatyki i sterowania. To także produkcja zaawansowanych układów zarządzających pracą urządzeń grzewczych TERMET.

Dzięki wzmocnieniu zespołu ściśle wyspecjalizowanym personelem, nabyliśmy kompetencje nie tylko do projektowania, konfigurowania i utrzymania systemów automatyki, ale również potencjał rozwoju w kierunku AI, co jest bez wątpienia zgodne z trendami rynkowymi. Nowoczesny park maszynowy w połączeniu z mocno profilowaną wiedzą, to inwestycja w przyszłość oraz eliminacja ryzyka w przypadku outsourcingu tego typu procesów – komentuje Damian Majer, Wiceprezes Zarządu Termet S.A.

Zaawansowana automatyka m.in. w urządzeniach grzewczych staje się w dzisiejszym świecie standardem. Naszym celem jest podwojenie korzyści poprzez łączenie technologii – automatyki oraz AI. Dążymy do tego, aby dzięki zastosowaniu odpowiednich układów sterowania wspieranych przez AI, nasze urządzenia mogły same rozpoznawać i minimalizować błędy dzięki zbieraniu i analizie danych. Zdecydowanie jest to kierunek, którym powinniśmy podążać, mając na uwadze rozwój układów hybrydowych, których działanie powinno opierać się na algorytmach, które same będą decydować choćby o wyborze źródła ciepła w odniesieniu do warunków atmosferycznych oraz cen mediów, tak aby nasze rozwiązanie zawsze było optymalne pod względem komfortu, wydajności i oszczędności – dodaje Żaneta Lisowska, Group Category Manager Heating Ferro Grouop/ Termet S.A.

Więcej: TERMET S.A.

Długa 13
58-160 Świebodzice
tel. +48 74 85 60 801
email: [email protected]
www: termet.com.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz