Reklama
https://homecomfort.com.pl/

SolarEdge prezentuje nowe optymalizatory mocy na targach Intersolar 2023

Na tegorocznej wystawie Intersolar, która odbędzie się w Monachium w dniach 14-16 czerwca, SolarEdge Technologies (hala B4, stoisko 110) zaprezentuje dwa nowe optymalizatory mocy, rozszerzając swoje portfolio zarówno dla segmentu mieszkaniowego, jak i komercyjnego i przemysłowego (C&I).

SolarEdge prezentuje nowe optymalizatory mocy na targach Intersolar 2023
SolarEdge prezentuje nowe optymalizatory mocy na targach Intersolar 2023

W segmencie C&I firma wprowadza optymalizator mocy 2:1 S1400 dla modułów 700 W o wysokiej mocy wejściowej, dwupłaszczyznowych i dużej mocy, w tym modułów G12. Oparta na opatentowanej technologii i zaprojektowana w celu wspierania rosnącego wykorzystania tych modułów, nowa architektura S1400 zapewnia zwiększoną gęstość mocy z mniejszej jednostki, zapewniając jednocześnie optymalną wydajność termiczną. Zwiększony prąd wyjściowy pozwala na zaprojektowanie systemu fotowoltaicznego z mniejszą liczbą, ale bardziej wydajnych łańcuchów, co skutkuje typową ~30% redukcją kosztów DC BoS (Balance of System, wszystkie miękkie i twarde koszty instalacji z wyjątkiem modułów fotowoltaicznych). Dzięki niewielkiej i lekkiej konstrukcji S1400 zapewnia większą elastyczność projektowania w trudnych przestrzeniach i łatwość instalacji.

W segmencie mieszkaniowym firma wprowadza optymalizator mocy S500A dla krótkich łańcuchów. Ten nowy produkt pozwala na ekonomiczne projektowanie mniejszych systemów dachowych z modułami o większej mocy. Zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem na moduły o większej mocy na rynkach w Europie, S500A może być stosowany w systemach z zaledwie sześcioma modułami przy użyciu trójfazowego falownika SolarEdge Home Short String i jednofazowego falownika SolarEdge Home Wave/Hub lub 10 modułami przy użyciu dowolnego trójfazowego falownika SolarEdge do zastosowań domowych.

Oba nowe optymalizatory mocy zawierają wielowarstwowy pakiet funkcji bezpieczeństwa SolarEdge. Obejmują one funkcję SolarEdge Sense Connect, pierwszą w branży technologię, która wykrywa nieprawidłowości termiczne na poziomie złącza i zatrzymuje przepływ mocy przed potencjalnym wystąpieniem łuku elektrycznego. Funkcja SafeDC™ umożliwia automatyczne obniżenie napięcia DC systemów fotowoltaicznych do bezpiecznego poziomu (1 V DC na moduł) w przypadku awarii sieci lub wyłączenia falownika. Funkcja Rapid Shutdown umożliwia instalatorom aktywację SafeDC™ za pomocą przełącznika, rozładowując przewody do bezpiecznego poziomu napięcia w ciągu zaledwie 30 sekund.

Nowe optymalizatory mocy to jeszcze większe możliwości w zakresie wydajności instalacji fotowoltaicznych. Zapraszamy wszystkich na stoisko SolarEdge podczas targów InterSolar, gdzie będzie można zrozumieć korzyści płynące z zastosowania nowych optymalizatorów mocy oraz poznać inne nowe innowacje technologiczne SolarEdge – mówi Michał Marona, Country Manager w SolarEdge Technologies Poland.

Źródło: SolarEdge

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz