Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Schneider Electric na pierwszym miejscu w rankingu integratorów mikrosieci przygotowanym przez Guidehouse Insights

Schneider Electric, światowy lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, zdobył pierwsze miejsce w inauguracyjnym rankingu liderów integratorów mikrosieci (Microgrid Integrator Leaderboard) opracowanym przez Guidehouse Insights. Wyróżnienie stanowi uznanie dla strategii i jej realizacji przez firmę Schneider Electric obejmującej usługi mikrosieciowe, nowe technologie i innowacyjny zakres dostaw.

Schneider Electric na pierwszym miejscu w rankingu integratorów mikrosieci przygotowanym przez Guidehouse Insights
Schneider Electric na pierwszym miejscu w rankingu integratorów mikrosieci przygotowanym przez Guidehouse Insights

W czasach, gdy ekstremalne zjawiska pogodowe w coraz większym stopniu wpływają na odporność sieci, a znaczenie dekarbonizacji stale rośnie, mikrosieci zapewniają elastyczność pozyskiwania czystej, samogenerującej się energii z lokalnych rozproszonych zasobów energii (DER), takich jak panele fotowoltaiczne (PV) i magazyny energii. Firmy, które pragną chronić swoją działalność przed ryzykiem przerw w dostawie prądu i wahaniami cen energii, zwracają się do integratorów mikrosieci, aby wsparli ich w instalacji aktywów mikrosieciowych i zapewnili technologie zarządzające ich działaniem oraz optymalizujące je. Inwestycje w mikrosieci zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego są niezbędne, aby zaspokoić potrzeby budynków w zakresie zrównoważonej energii i rozproszonych zasobów energetycznych.

Schneider Electric zajmuje pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu ze względu na swoje doświadczenie w opracowywaniu zarówno wysoce zindywidualizowanych rozwiązań, jak i nowo wprowadzonej, ustandaryzowanej oferty EcoStruxure Microgrid Flex dla średniej wielkości obiektów komercyjnych. Do wysokiego miejsca przyczyniły się również partnerstwa finansowe i zawiązane spółki joint venture z podmiotami zewnętrznymi: AlphaStruxure i GreenStruxure. Obie firmy jako dostawcy usług typu end-to-end w całym cyklu projektowania, finansowania, budowy, eksploatacji i utrzymania, przyczyniają się do innowacyjnego zróżnicowania rynku. Schneider Electric wspólnie ze wspomnianymi partnerami może niezawodnie dostarczać niestandardowe lub modułowe rozwiązania, wykorzystując bogate doświadczenie w projektach mikrosieci i DER wraz z technologiami automatyzacji i przetestowanymi architekturami do skalowania rozwiązań. W samej tylko Ameryce Północnej firma Schneider Electric pomyślnie zaprojektowała, zbudowała i utrzymuje obecnie ponad 350 zaawansowanych projektów zarządzania mikrosieciami.

 

Guidehouse Insights 2023 Microgrid Integrator Leaderboard.png

 

Schneider Electric zawsze na pierwszym miejscu stawia zrównoważony rozwój, klientów i partnerów, co ma odzwierciedlenie w naszym globalnym przywództwie w tym obszarze – mówi Manish Kumar, wiceprezes wykonawczy pionu Zarządzania Energią w Schneider Electric. – Jest dla nas wielkim zaszczytem, że zostaliśmy wyróżnieni w rankingu Guidehouse Insights za nasze przywództwo, ekspertyzę i dostarczanie wysokiej jakości strategicznych rozwiązań w łańcuchu wartości mikrosieci, aby umożliwiać naszym klientom osiąganie kolejnych poziomów dekarbonizacji ich operacji energetycznych.

Warto podkreślić, że w naszym pierwszym raporcie Microgrid Integrator Leaderboard firma Schneider Electric zajęła najwyższą lokatę z uwagi na globalne portfolio projektów mikrosieciowych, doświadczenie w projektowaniu wysoce spersonalizowanych rozwiązań, nowo wprowadzoną ujednoliconą ofertę dla średniej wielkości obiektów komercyjnych oraz innowacyjne finansowanie współprac z podmiotami trzecimi – wymienia Dan Power, starszy analityk ds. badań w Guidehouse Insights – To, co Schneider Electric robi najlepiej, to dostosowywanie konkretnych rozwiązań do potrzeb energetycznych swoich klientów, zapewniając produktywną współpracę platform, infrastruktury i technologii, aby pomagać im osiągać cele biznesowe. To świadczy o przywództwie firmy na rynku mikrosieci.

Źródło: se.com

Schneider Electric
Anna Dąbkowska

Konstruktorska 12
02-673 Warszawa
[email protected]
www.se.com/pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz