Reklama
https://homecomfort.com.pl/
Schneider Electric

Schneider Electric 12. raz z rzędu w rankingu stu najbardziej zrównoważonych firm na świecie

Schneider Electric, lider w cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, dwunasty rok z rzędu zdobył miejsce na liście najbardziej zrównoważonych korporacji na świecie w rankingu Corporate Knights 2023 Global 100.

Schneider Electric 12. raz z rzędu w rankingu stu najbardziej zrównoważonych firm na świecie

Bardzo dobre wyniki firmy w zakresie zobowiązań klimatycznych oraz społecznych, takich jak zrównoważone przychody i czynione na tym polu inwestycje, różnorodność płci i powiązanie wynagrodzeń ze zrównoważonym rozwojem, pomogły zapewnić Schneider Electric pozycję lidera w grupie spółek o podobnej historii w corocznym indeksie opracowanym przez grupę badawczą Corporate Knights zajmującą się zrównoważonym rozwojem. Zestawienie Global 100 opiera się na rygorystycznej ocenie spółek publicznych o przychodach powyżej 1 mld dolarów. Schneider Electric jako jedyny w swojej kategorii znajduje się w Global 100 od 2012 roku, a w 2021 r. został sklasyfikowany przez Corporate Knights jako najbardziej zrównoważona korporacja na świecie.

Osiągnięcie to następuje po wcześniejszym ogłoszeniu, że Schneider Electric otrzymał od Standard & CDP i Moody ESG Solutions najwyższe oceny Environmental Societal and Governance (ESG) za wpływ na zrównoważony rozwój i najlepsze praktyki na tym polu na świecie. Również strategia klimatyczna Schneider Electric i zobowiązanie firmy do przejrzystości środowiskowej były jednymi z pierwszych, które zostały zatwierdzone zgodnie z SBTi Corporate Net-Zero Standard w połowie 2022 roku.

Schneider Electric jest także jednym z 19 odbiorców korporacyjnych w ramach tegorocznej Pieczęci Terra Carta, wyróżniającej firmy globalne, które napędzają innowacje na rzecz zrównoważonego rozwoju, wykazują zaangażowanie oraz dynamiczne działania w kierunku prawdziwie zrównoważonych rynków. Pieczęć jest częścią Inicjatywy Zrównoważonych Rynków, którą w styczniu 2021 roku ustanowił król Karol III, będąc jeszcze wówczas Księciem Walii, aby zachęcić sektor prywatny do podjęcia pilnych działań w zakresie zmian klimatycznych na całym świecie.

Rozpoczęcie nowego, 2023 roku od takich osiągnięć w zakresie zrównoważonego rozwoju jest bardzo ekscytujące – mówi Gwenaelle Avice-Huet, Chief Strategy & Sustainability Officer w Schneider Electric. – Pokazuje, że konsekwencja, zaangażowanie i wpływ działań, które podejmujemy w zakresie zrównoważonego rozwoju, nie pozostają niezauważone. Służy także jako przypomnienie, że firmy takie jak nasza i te operujące podobnie długo na rynku, które znalazły się w rankingu Global 100, są w stanie dokonać realnych zmian na wszystkich poziomach, zarówno w biznesie, jak i poprzez wpływ na środowisko, społeczeństwo i gospodarkę.

Źródło: se.com

Schneider Electric
Anna Dąbkowska
ul. Konstruktorska 12
02-673 Warszawa
[email protected]
www.se.com/pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz