.
Reklama
https://powermeetings.eu/
.

PSG wprowadza elektroniczny protokół z wymiany legalizacyjnej gazomierza

Polska Spółka Gazownictwa uruchomiła dla swoich klientów kolejną e-usługę. Od nowego roku klienci PSG mają możliwość uzyskania protokołu wymiany legalizacyjnej gazomierza w dowolnym momencie i w preferowanej formie.

PSG wprowadza elektroniczny protokół z wymiany legalizacyjnej gazomierza
PSG wprowadza elektroniczny protokół z wymiany legalizacyjnej gazomierza

Od stycznia 2024 r. największy dystrybutor gazu w Polsce zmienił zasady udostępniania protokołów z wymiany legalizacyjnej gazomierza. To kolejna usługa, po uruchomionym w 2020 r. Portalu Przyłączeniowym, która pozwoli odbiorcom otrzymywać dokumenty także w formie cyfrowej. Do tej pory klienci dostawali protokół sporządzony ręcznie przez pracowników gazowni w dniu wymiany legalizacyjnej. Zdarzało się jednak, że papierowe dokumenty były przez odbiorców przez przypadek gubione lub niszczone.

Reklama
oknonet.pl

 

Jako nowoczesne przedsiębiorstwo wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych odbiorców, którzy coraz częściej chcą korzystać z e-usług. Warto podkreślić, że cyfryzacja procesów to także wygoda i możliwość dostępu do dokumentów w dowolnym czasie oraz ograniczenie zużycia papieru, które jest naturalnym krokiem na drodze do ochrony środowiska – powiedział Robert Więckowski, prezes zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Kolejnym atutem wprowadzenia nowych procedur będzie skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie dokumentacji po wymianie gazomierza i plomb. Polska Spółka Gazownictwa uruchomiła trzy kanały komunikacji, za pomocą których klient może wnioskować o udostępnienie protokołu:

  • kontakt telefoniczny z infolinią PSG (22 444 33 33),
  • e-mail na adres [email protected]. W treści wiadomości prosimy podać następujące dane: imię i nazwisko klienta/nazwę firmy, adres punktu poboru, numer punktu poboru, telefon kontaktowy, NIP (jeżeli dotyczy),
  • wizyta osobista w Miejscu Obsługi Klienta w gazowni (najbliższe Miejsce Obsługi Klienta można znaleźć korzystając z wyszukiwarki dostępnej TUTAJ).

W przypadku kontaktu telefonicznego lub za pomocą poczty elektronicznej udostępnienie protokołu realizowane będzie poprzez wysyłkę dokumentu na adres e-mail wskazany przez odbiorcę. Wersję papierową klienci będą mogli odebrać w Miejscu Obsługi Klienta w gazowni.

Informacje o formie oraz dostępnych kanałach udostępniania protokołu będą umieszczone na zawiadomieniach zbiorczych lub indywidualnych, które z odpowiednim wyprzedzeniem są umieszczane na tablicach ogłoszeniowych w klatkach budynków lub indywidualnie w skrzynkach pocztowych odbiorców.

Źródło: psgaz.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz