Reklama
https://h2poland.com.pl/

Projekt ciepłowniczy w Kościerzynie ze środkami wsparcia z NFOŚiGW

Dwa projekty modernizacji infrastruktury ciepłowniczej z wykorzystaniem kogeneracji gazowej w Kościerzynie otrzymają ponad 19 mln zł dotacji z NFOŚiGW. Do końca 2025 r. zrealizuje je Miejskie Przedsiębiorstwo Infrastruktury KOS-EKO - spółka, w której 100% udziałów posiada Gmina Kościerzyna.

Projekt ciepłowniczy w Kościerzynie ze środkami wsparcia z NFOŚiGW
Projekt ciepłowniczy w Kościerzynie ze środkami wsparcia z NFOŚiGW

Inwestycje w Kościerzynie obejmą budowę instalacji wysokosprawnej kogeneracji na gaz ziemny w dwóch lokalizacjach – na terenie kościerzyńskiej oczyszczalni ścieków oraz na terenie istniejącej kotłowni węglowej K-1. W nowych instalacjach wykorzystywany będzie gaz ziemny z sieci PGNiG.

Reklama
oknonet.pl

Realizacja przedsięwzięcia pozwoli na osiągnięcie udziału ciepła z kogeneracji produkowanego na potrzeby systemu ciepłowniczego w wysokości około 62 % dotychczasowej produkcji ciepła do niego dostarczanego. Przybliży to Kościerzynę do spełnienia warunków niezbędnych dla uzyskania efektywnego energetycznie systemu ciepłowniczego w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne.

Umowy o dofinansowanie projektów podpisano w styczniu br. w Kościerzynie. W uroczystości uczestniczył Poseł na Sejm RP Aleksander Mrówczyński.

gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz