Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Polska i Czechy wspólnie o bezpieczeństwie energetycznym

Minister klimatu i środowiska, Anna Moskwa, przyjęła delegację z Czech pod przewodnictwem ministra przemysłu i handlu Jozefa Síkeli. W spotkaniu, które odbyło się 16 lutego 2023 r., udział wzięli także Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, minister Mateusz Berger oraz wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.

Polska i Czechy wspólnie o bezpieczeństwie energetycznym
Polska i Czechy wspólnie o bezpieczeństwie energetycznym [źródło: www.gov.pl]

Cieszymy się, że podczas niedawnej Rady Europejskiej premier Petr Fiala w odpowiedzi na list premiera Mateusza Morawieckiego wyraził gotowość do oceny ewentualnego udziału strony czeskiej w Projekcie FSRU w Gdańsku- powiedziała minister Anna Moskwa.

Tematem spotkania była współpraca pomiędzy obydwoma krajami w zakresie energii jądrowej, gospodarki wodorowej, rewizja rynku energii elektrycznej oraz inwestycja gazociągu STORK II.

Jestem przekonana, że dobra współpraca na poziomie ministrów ds. energii Polski i Czech będzie dobrym impulsem dla rozwoju całego sektora energetycznego, tak aby wzmacniać dynamikę przyszłych inwestycji, ich konkurencyjność oraz wpływ na bezpieczeństwo energetyczne całego regionu – podsumowała szefowa resortu klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz