.
Reklama
https://kongresmove.pl/pl
.

Polscy pogranicznicy wykorzystają elektryczne auta patrolowe

NFOŚiGW wesprze dotacją projekt zakupu 6 samochodów patrolowych o napędzie elektrycznym dla Komendy Głównej Straży Granicznej. Nowe pojazdy pozwolą na zintensyfikowanie prowadzonych przez Straż Graniczną patroli w miejscach zagrożonych występowaniem zjawiska smogu, m.in. w województwie śląskim.

Polscy pogranicznicy wykorzystają elektryczne auta patrolowe
Polscy pogranicznicy wykorzystają elektryczne auta patrolowe [źródło: www.gov.pl]

Wsparcie finansowe w wys. 575 tys. zł zostało udzielone w ramach programu „Adaptacja do zmian klimatu oraz ograniczenie skutków zagrożeń środowiska”. Umowa została podpisana w sierpniu br. przez przedstawicieli KGSG i NFOŚiGW.

Reklama
oknonet.pl

Jednostki organizacyjne Straży Granicznej zostaną doposażone w 6 elektrycznych aut patrolowych o mocy silnika 80 kW. Nowe elektryczne pojazdy nie będą emitowały do atmosfery szkodliwych substancji i gazów cieplarnianych oraz będą o wiele cichsze niż tradycyjne spalinowe.

Samochody będą wykorzystywane przede wszystkim na terenach województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, śląskiego, pomorskiego i podkarpackiego, w tym na terenach aglomeracji miejskich takich jak: Warszawa, Radom, Gdańsk, Katowice, Poznań, Rzeszów oraz na obszarach lotnisk.

 

6732d589 b8ed 4f1f 8227 059981b22e48

 

Koszt całkowity projektu KGSG to ponad 1,1 mln zł. Auta zostaną wprowadzone do służby pod koniec 2023 r.

Źródło: gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz