.
Reklama
https://kongresmove.pl/pl
.

Platforma handlu gazami zielonymi — wsparciem dla dekarbonizacji rynku

W Austrii uruchomiono nową platformę handlu gazami zielonymi, takimi jak biogaz i wodór.

Platforma handlu gazami zielonymi — wsparciem dla dekarbonizacji rynku [źródło: www.cegh.at]
Platforma handlu gazami zielonymi — wsparciem dla dekarbonizacji rynku [źródło: www.cegh.at]

Central European Gas Hub uruchomiła Platformę CEGH GreenGas z planami jej rozszerzenia na Europę Środkowo-Wschodnią.

Reklama
oknonet.pl

Gazy zielone, czyli min.: biogaz i wodór, w znacznym stopniu przyczynią się do dekarbonizacji systemu energetycznego. Do austriackiej sieci gazu ziemnego obecnie jest dostarczanych około 0,1 TWh biometanu.

Dzięki Platformie CEGH GreenGas po raz pierwszy umożliwimy handel zielonymi gazami. Obecnie nie ma ani funkcjonującego handlu tymi produktami, ani dostępnej dla nich platformy. Aby osiągnąć ambitne cele ekspansji, przejrzystość i płynność na platformie handlowej są kluczowymi wymaganiami. Naszym celem jest aktywne wspieranie tego procesu i postrzeganie siebie jako idealnego partnera dla przemysłu i dostawców energii w ekspansji zielonych gazów — powiedział Gottfried Steiner, dyrektor generalny CEGH.

CEGH jest największym miejscem handlu gazem w Europie Środkowo-Wschodniej, z łącznym wolumenem obrotu 749 TWh w 2021 r. – dziewięciokrotnym rocznym zużyciem gazu w Austrii. Platforma CEGH GreenGas będzie pierwszą platformą wspierającą dekarbonizację rynków gazu poprzez handel zielonymi gazami.

Platforma ma na celu umożliwienie zakupu lub sprzedaży gwarancji pochodzenia biometanu. Oprócz tablicy ogłoszeń będą również dostępne aukcje. Oznacza to, że po raz pierwszy dostawcy i nabywcy mogą wchodzić w interakcje na wspólnym rynku, co uprości działania handlowe i przetwarzanie.

źródło: www.cegh.at

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz