Reklama
https://h2poland.com.pl/

PGE uruchomiła Platformę Deklaracji Energii

PGE Polska Grupa Energetyczna uruchomiła Platformę Deklaracji Energii (PDE). Jest to serwis, na którym producenci energii i jej sprzedawcy będą mogli w sposób sprawny i efektywny znajdować partnerów biznesowych. Obsługą PDE zajmuje się spółka z Grupy PGE - PGE Dom Maklerski.

PGE uruchomiła Platformę Deklaracji Energii

Platforma Deklaracji Energii usprawni proces zakupu i sprzedaży energii na rynku, a także pozwoli na szybką i efektywną weryfikację aktualnych cen energii. Zapewni to większą przejrzystość i pozwoli wybrać najlepszą w danej chwili ofertę i sprzedawcę. Jestem przekonany, że po zniesieniu obligo giełdowego, Platforma ułatwi handel energią i zwiększy jego transparentność — mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Reklama
oknonet.pl

Za pośrednictwem Platformy wytwórcy oraz odbiorcy energii elektrycznej będą mogli ogłaszać deklaracje zainteresowania nabyciem lub zbyciem określonych wolumenów energii, dokonywać rezerwacji takich deklaracji i po uzyskaniu danych potencjalnego kontrahenta zawierać transakcje bezpośrednio między zainteresowanymi podmiotami. Sprzedaż energii będzie odbywała się na podstawie umów bilateralnych pomiędzy uczestnikami PDE.

Firmy, które chcą uzyskać dostęp do PDE powinny się skontaktować z PGE Domem Maklerskim, gdzie uzyskają wszystkie informacje o funkcjonowaniu Platformy.

Źródło: gkpge.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz