Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Panasonic przejmuje spółkę Area Cooling Solutions – polskiego producenta urządzeń chłodniczych

Panasonic Corporation ogłosił, że należąca do koncernu spółka Cold Chain Solutions Company zawarła umowę z firmą Cooling Solutions S.L. na zakup wszystkich udziałów jej spółki zależnej - Area Cooling Solutions sp. z o.o. - polskiego producenta urządzeń chłodniczych. Transakcja ta jest strategicznym krokiem dla Panasonic, który wzmocni działalność firmy w zakresie produkcji agregatów skraplających na rynku europejskim i przyspieszenia trwającej globalnej ekspansji. Ponadto dzięki temu Panasonic w naszym regionie, poza fabryką w Czechach, będzie posiadał również fabrykę w Polsce. To niewątpliwie świadczy o rosnącym znaczeniu Polski jako kluczowego obszaru dla inwestycji firmy.

Panasonic przejmuje spółkę Area Cooling Solutions - polskiego producenta urządzeń chłodniczych
Panasonic przejmuje spółkę Area Cooling Solutions - polskiego producenta urządzeń chłodniczych

Area Cooling Solutions sp. z o.o. to innowacyjna firma, założona w 1995 roku na Dolnym Śląsku, która zatrudnia około 160 osób. Inwestuje ona w wysokopopytowe rozwiązania, takie jak agregaty skraplające sterowane inwerterowo i agregaty skraplające CO2. Jej produkty są technologicznie powiązane z agregatami skraplającymi Panasonic, jako że od dawna wykorzystują sprężarki ich projektu. Ten profil firmy skłonił Panasonic do rozpoczęcia dyskusji na temat przejęcia, aby przyspieszyć budowę solidnych fundamentów rozwoju europejskiej działalności koncernu. Przejęcie nie obejmuje jednak działalności dystrybucyjnej sprężarek i innych komponentów HVACR, którą również prowadzi Area Cooling Solutions.

Rozporządzenie Unii Europejskiej dotyczące F-gazów, a także poprawka z Kigali do Protokołu Montrealskiego znacząco ograniczają produkcję, zużycie, import i eksport HFC, które są szeroko stosowane jako czynniki chłodnicze w urządzeniach łańcucha chłodniczego. W efekcie na rynku potrzebne są alternatywy o niższym współczynniku ocieplenia globalnego. Europa stoi na czele tych inicjatyw środowiskowych, angażując się w dążenie do neutralności klimatycznej i preferencji klientów w zakresie bardziej ekologicznych technologii. Panasonic, który stał się wiodącym producentem agregatów skraplających CO2 na rynku japońskim, postrzega Europę jako swój najważniejszy rynek w przyszłości.

Area Cooling Solutions i Panasonic będą dzielić się zasobami i tworzyć synergie w branży agregatów skraplających, aby rozwijać produkty lepiej odpowiadające potrzebom klientów, produkować lokalnie w Europie, co znacznie skraca łańcuch dostaw, a docelowo zwiększać użycie zaawansowanych technologicznie agregatów skraplających Panasonic na rynku europejskim.

Więcej informacji na temat rozwiązań grzewczo-chłodniczych Panasonic można znaleźć na stronie internetowej producenta.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz