Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Panasonic przedstawia pompy ciepła Aquarea Generacji L Hydro Split All in One

Panasonic Heating & Cooling Solutions rozszerza swoją ofertę pomp ciepła Aquarea o wysokowydajne urządzenia Hydro Split All in One. Seria L wykorzystuje naturalny czynnik chłodniczy R290, który ma niskie GWP wynoszące 3, dzięki czemu ma mniejszy wpływ na środowisko w przypadku uwolnienia do atmosfery w porównaniu z innymi czynnikami chłodniczymi, a dodatkowo pozwala na bardziej energooszczędne działanie systemu.

Panasonic przedstawia pompy ciepła Aquarea Generacji L Hydro Split All in One
Panasonic przedstawia pompy ciepła Aquarea Generacji L Hydro Split All in One

Nowe pompy ciepła oferują niezrównaną wydajność i niezawodność w zakresie ogrzewania i chłodzenia, zachowując jednocześnie mocne strony serii Panasonic Aquarea. Urządzenia są dostępne w mocach 5, 7 i 9 kW. Nowa seria L zapewnia wyjątkową wydajność ze współczynnikiem SCOP do 5,06, a także korzysta z obniżonego poziomu hałasu, do 8dB(A) mniej niż poprzednie modele. Jednostka All in One z czynnikiem R290 posiada połączenie hydrauliczne pomiędzy jednostką wewnętrzną i zewnętrzną, zapewniając temperaturę wody na wylocie do 75°C do -10°C na zewnątrz. Jednostki te są idealne do zastosowań modernizacyjnych, podczas renowacji domu z istniejącymi grzejnikami.

Najnowsza seria pomp ciepła została wyróżniona w konkursie Good Design Awards 2022. Oprócz uznania wydajności jednostek, sędziowie pochwalili projekt jednostki zewnętrznej, która wtapia się w krajobraz i przyczynia się do poprawy otaczającego środowiska. Co więcej, urządzenia otrzymały również nagrody iF Design Award i Red Dot Award, podkreślające wyjątkową konstrukcję pomp ciepła, zarówno pod względem estetycznym, jak i funkcjonalnym.

Pompa ciepła Aquarea All in One firmy Panasonic to kompaktowy, łatwy w instalacji system o wymiarach 598 x 600 mm. Można go zgrabnie ustawić w jednej linii z innymi dużymi urządzeniami, takimi jak lodówka lub pralka, aby zmniejszyć przestrzeń wymaganą do instalacji. Dzięki niewielkiej wysokości można go również zainstalować z jednostką wentylacyjną na górze. Zapewniając wydajne ogrzewanie, urządzenie wytwarza ciepłą wodę użytkową i przechowuje ją w 185-litrowym zbiorniku ze stali nierdzewnej z izolacją U-Vacua™ w celu zmniejszenia strat energii.

Więcej informacji na temat rozwiązań grzewczo-chłodniczych Panasonic można znaleźć na stronie internetowej producenta

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz