.
Reklama
heiztechnik banner 311023
.

NFOŚiGW konsekwentnie działa na rzecz niskoemisyjnej gospodarki i poprawy jakości powietrza

Dzięki wsparciu finansowemu w wys. ok. 107 tys. zł ze środków własnych NFOŚiGW - Dom Rekolekcyjno-Formacyjny im. św. Franciszka z Asyżu w Krynicy Morskiej przejdzie termomodernizację. Prace zostaną ukończone w kwietniu 2023 r. i wpłyną na zmniejszenie zużycia energii pierwotnej w budynkach oraz zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

NFOŚiGW konsekwentnie działa na rzecz niskoemisyjnej gospodarki i poprawy jakości powietrza
NFOŚiGW konsekwentnie działa na rzecz niskoemisyjnej gospodarki i poprawy jakości powietrza [źródło: www.gov.pl]

Termomodernizacja obejmie m.in. docieplenie podłogi strychu oraz wymianę wszystkich okien balkonowych i drzwi zewnętrznych na stolarkę energooszczędną Domu. Przewidziano również wymianę grzejników oraz montaż zaworów termostatycznych i uzupełnienie izolacji instalacji grzewczej. Powierzchnia objęta termo-remontem wyniesie 386 m2.

Reklama
oknonet.pl

Równolegle planowany jest montaż paneli fotowoltaicznych na dachu oraz na konstrukcji z ekspozycją południową przy budynku.

Projekt zaprocentuje przede wszystkim zmniejszeniem zużycia energii pierwotnej w budynkach publicznych – o 96,78 GJ/rok, ponadto nastąpi zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery – o 6,97 ton/rok. Szacunkowa ilość wytworzonej energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych wyniesie 5,46 MWh w skali roku. Efekty ekologiczne wynikające z termomodernizacji zostaną uzyskane już w czerwcu 2024 r.

Dom Rekolekcyjno-Formacyjny im. św. Franciszka z Asyżu prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych. Służy nie tylko siostrom oraz kapłanom – drzwi domu otwarte są także dla rodzin z dziećmi i osób indywidualnych, które chciałyby spędzić czas na Mierzei Wiślanej w otoczeniu Parku Krajobrazowego.

Umowa o dofinansowanie projektu ze środków programu – „Budownictwo Energooszczędne, Cz. 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” – została podpisana w Warszawie przez przedstawicieli NFOŚiGW oraz ZSWDC z siedzibą w Sulejówku.

 

Źródło:  gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz