Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Minister klimatu i środowiska bierze udział w spotkaniu w ramach węgierskiej Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej

W dniu dzisiejszym, Anna Moskwa wzięła udział w spotkaniu ministrów V4, Austrii i Niemiec, odpowiedzialnych za energetykę. Odbyło się ono w Budapeszcie, w ramach trwającej węgierskiej Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej.

Minister klimatu i środowiska bierze udział w spotkaniu w ramach węgierskiej Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej [źródło: www.gov.pl]
Minister klimatu i środowiska bierze udział w spotkaniu w ramach węgierskiej Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej [źródło: www.gov.pl

Spotkanie składało się z dwóch paneli, których tematami była:

  • wymiana opinii i doświadczeń dotyczących budowy europejskiego ekosystemu gospodarki wodorowej oraz
  • kwestie związane z europejską siecią elektroenergetyczną.

 

Stworzenie europejskiego ekosystemu gospodarki wodorowej jest dziś tylko kwestią czasu. Obecnie najważniejszy jest rozwój odnawialnych źródeł energii, które wspierają rozwój gospodarki wodorowej. Ekosystem powinien opierać się na europejskich technologiach. Dzięki temu zapewnimy kontynentowi nie tylko neutralność klimatyczną, ale również utrzymamy konkurencyjność gospodarki europejskiej i jej strategiczną suwerenność oraz bezpieczeństwo energetyczne – powiedziała minister Anna Moskwa podczas panelu poświęconego wodorowi.

Naszym priorytetem z jednej strony jest transformacja energetyczna, z drugiej zaś zapewnienie bezpieczeństwa systemu elektroenergetycznego. Dekarbonizując gospodarki, musimy pamiętać o zapewnieniu obywatelom stabilnych źródeł energii – poinformowała minister klimatu i środowiska w drugiej części spotkania.

Spotkanie zwieńczyło uroczyste podpisanie wspólnego stanowiska na temat transformacji energetycznej, bezpieczeństwa, wzmocnienia europejskiej sieci elektroenergetycznej i stworzenia europejskiego ekosystemu gospodarki wodorowej.

źródło: www.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz