Reklama
https://h2poland.com.pl/

Menlo Electric przekracza cel zwiększenia finansowania o 100 milionów złotych w 2022 r.

Menlo Electric, najszybciej rosnący dystrybutor fotowoltaiczny w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka), uzyskał finansowanie od największego polskiego banku korporacyjnego – Banku Pekao S.A. Pozyskane fundusze, w tym kredyt obrotowy i kredyt w rachunku bieżącym, posłużą do zwiększenia obrotów na rynkach zagranicznych.

Menlo Electric przekracza cel zwiększenia finansowania o 100 milionów złotych w 2022 r. [źródło: menloelectric.com]
Menlo Electric przekracza cel zwiększenia finansowania o 100 milionów złotych w 2022 r. [źródło: menloelectric.com]

Menlo Electric w tym roku przekroczy 700 milionów złotych przychodu. Spółka działa na ponad 25 rynkach w Europie i na Bliskim Wschodzie, obsługując klientów z 7 centrów logistycznych w głównych hubach transportowych. We wrześniu 2022 Menlo Electric otworzyło kolejne, zagraniczne biuro w samym centrum Bukaresztu w Rumunii.

Reklama
oknonet.pl

Firma jest jednym z 5 największych w Europie dystrybutorów marek Risen Energy i Jinko Solar – globalnych liderów w produkcji modułów. Menlo Electric jest również oficjalnym dystrybutorem marek JA Solar, Sungrow, SolarEdge, Growatt i FoxESS. Obecnie ponad 70% sprzedaży odbywa się na rynkach poza Polską, od Hiszpanii po Estonię i od Norwegii po Liban. W przyszłym roku spółka planuje znaczne zwiększenie sprzedaży na rynkach poza Europą, w czym pomoże finansowanie z Banku Pekao.

Umowa z Bankiem Pekao to część programu finansowania Menlo Electric, prowadzonego przez Martę Walendzewicz, CFO spółki.

Program Finansowania Wzrostu 2022 opiewał na łączną kwotę 20 mln euro, czyli prawie 100 mln PLN. Dzięki umowie z Bankiem Pekao zebraliśmy całą tę sumę jeszcze przed końcem września. Poprzednie finansowania, które otrzymaliśmy w ramach programu pochodziły m.in. od mBanku – 30 milionów złotych, czy KUKE i KUKE Finance – 15 milionów złotych. – wyjaśnia Marta Walendzewicz.

Bank Pekao jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i drugim największym bankiem uniwersalnym w Polsce. Bank obsługuje ponad 6,2 mln klientów, w tym co drugą korporację w Polsce.

Cieszymy się, że możemy finansować rozwój firm, które działają w strategicznym dla nas i niezwykle szybko rosnącym obszarze energii odnawialnej. Zgodnie z przyjętą w banku strategią ESG zakładamy wspieranie klientów w przechodzeniu na gospodarkę niskoemisyjną i dzielenie się dobrymi praktykami na rzecz środowiska naturalnego. Umowę z Menlo Electric podpisujemy z tym większą satysfakcją, że umożliwiamy firmie z polskim kapitałem mocniejsze wyjście na zagraniczne rynki – powiedziała Agnieszka Chruściel dyrektor Departamentu Klientów Korporacyjnych w Banku Pekao.

źródło: menloelectric.com

Menlo Electric
ul. Puławska 2, Warszawa
www.menloelectric.com
[email protected]
Telefon: +48 535 697 729
Osoba kontaktowa: Krystyna Kacperska
[email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz