Reklama
kongres.energetyka-rozproszona

Kto otrzymał nagrody za innowacyjność na targach CES 2022?

W kategoriach „zrównoważony rozwój” oraz „inteligentny dom” została wyróżniona firma Schneider Electric. Otrzymał cztery nagrody za innowacyjność podczas targów technologicznych CES 2022.

Kto otrzymał nagrody za innowacyjność na targach CES 2022? [źródło: www.se.com]
Kto otrzymał nagrody za innowacyjność na targach CES 2022? [źródło: www.se.com]

Domowy panel elektryczny nowej generacji pomaga obiektom mieszkalnym przyczynić się do osiągnięcia globalnych celów zrównoważonego rozwoju. Kontroluje on zapotrzebowanie na energię podłączonych urządzeń z jednego miejsca. Z pomocą algorytmów opartych na sztucznej inteligencji przekształca domy w inteligentne i zrównoważone. Dzięki połączeniu możliwości Wiser Energy Center i oprogramowania Wiser, konsumenci zyskują pełną kontrolę nad tym, jak energia jest produkowana, przechowywana i dystrybuowana w domu. System optymalizuje przydział energii, a także wykrywa odnawialne jej źródła, przełączając się na korzystanie z nich w optymalnym momencie dnia. Rozwiązanie dostępne jest już m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Obecnie zaledwie mniej niż 10 proc. właścicieli domów uważa, że ich dom w znacznym stopniu przyczynia się do zmian klimatycznych, podczas gdy badania Programu Środowiskowego ONZ potwierdzają, że gospodarstwa domowe zużywają 29 proc. globalnej energii i przyczyniają się do 21 proc. wynikającej z tego emisji CO2.

Firma Merten wspólnie ze Schneider Electric kształtuje przyszłość zrównoważonego rozwoju. Oferuje rozwiązania elektryczne dla domu wykonane z przetworzonych tworzyw oceanicznych.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych co roku ponad 8 mln ton plastiku trafia do oceanów, szkodząc morskiej przyrodzie, rybołówstwu i powodując nieodwracalne szkody w ekosystemach. Porzucone sieci rybackie są istotną częścią tego problemu, stanowiąc 10 proc. wszystkich plastikowych odpadów znajdujących się w morzu.

Seria Odace Sustainable firmy Schneider Electric to z kolei kolekcja przełączników i wtyczek dla domu. Stworzona z materiałów pochodzących z recyklingu, zebranych w centrach zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (WEEE), przekształca zbędne materiały w nowe produkty.

CES to miejsce, gdzie szczególnie doceniane jest innowacyjne podejście. Jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy aż cztery wyróżnienia CES 2022 Innovation Awards w dwóch kategoriach, które są dla nas szczególnie istotne, zarówno pod kątem teraźniejszości, jak i przyszłości. Od możliwości oddania kontroli w ręce właścicieli domów na całym świecie dzięki Wiser Energy Center po wykorzystanie niesamowitej pomysłowości Merten Ocean Plastic i Odace Sustainable, sprawiamy, że zrównoważony rozwój staje się codziennością dla ludzi na całym świecie. Wierzymy, że ten kierunek działań jest zgodny z naszą wizją uczynienia domów inteligentnymi i wykorzystującymi zasoby w sposób zrównoważony – podsumowuje YiFu Qi, Executive Vice-President Pionu Home and Distribution w Schneider Electric.

 

źródło: www.se.com

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz