Reklama
https://www.ceo-odnawialna.pl/

Korozja pod izolacją? Stop. Oto produkty z serii PAROC Water Repellent!

Doskonałe właściwości termoizolacyjne, mechaniczne i ogniochronne to nie wszystko. Paroc, europejski producent izolacji z wełny kamiennej, oferuje specjalne, wodoodporne otuliny, maty i płyty z serii Water Repellent, które pozwalają ograniczać do minimum ryzyko wystąpienia korozji pod izolacją.

Korozja pod izolacją? Stop. Oto produkty z serii PAROC Water Repellent!
Korozja pod izolacją? Stop. Oto produkty z serii PAROC Water Repellent!

Zjawisko korozji pod izolacją, określane też jako CUI (skrót angielskiego określenia „Corrosion Under Insulation”), spędza sen z powiek projektantom i wykonawcom obiektów przemysłowych. Jest też istną zmorą inżynierów utrzymania ruchu i właścicieli zakładów. Niezaplanowane przestoje, krótszy czas efektywnej eksploatacji i większe straty energii – to tylko część negatywnych skutków erozji zaizolowanych rurociągów i urządzeń. Bezpośrednim rezultatem jest ze wszech miar niepożądany wzrost kosztów operacyjnych zakładu.

1
Korozja rurociągu wywołana zjawiskiem CUI

Korozja stalowych elementów to zjawisko, które może zachodzić pod każdym typem izolacji, również tych o strukturze zamkniętokomórkowej. Ich montaż w nieodpowiednich warunkach powoduje odcięcie drogi ucieczki wilgoci, a tym samym przyczynia się do rozwoju CUI. Ignorowanie problemu generuje niebagatelne wydatki. Weźmy dla przykładu przeciętną rafinerię z 500 km rurociągów oraz zbiornikami i urządzeniami pokrytymi izolacją o łącznej powierzchni przekraczającej 100 000 m². Koszt napraw i wymiany elementów uszkodzonych w wyniku CUI może sięgać setek tysięcy dolarów (i to bez dodatkowych nakładów wynikających ze strat energii). By temu zawczasu zapobiec, warto zastosować ograniczające do minimum wystąpienie korozji pod izolacją, najlepsze w swojej klasie rozwiązania od firmy Paroc.

Najnowocześniejsza technologia ochrony przed wodą

Spośród dostępnych na rynku technologii i rozwiązań z wełny kamiennej, produkty z serii Water Repellent wyróżniają dwa główne czynniki. Po pierwsze: bardzo wysoka wodoodporność i paroprzepuszczalność umożliwia łatwe odparowanie instalacji oraz zapobiega podciąganiu wody. Po drugie: bardzo niska zawartość wymywalnych chlorków oraz kwaśnych związków chemicznych, które w normalnych warunkach wchodzą w reakcję z wodą i powodują korozję naprężeniową stalowych elementów.

Testy przeprowadzone przez  niezależną grupę laboratoriów Eurofins potwierdzają, że produkty z serii Water Repellent wchłaniają 0,1 kg/m2 wody – 10 razy mniej od najbardziej wymagającej normy EN 13472, a także połowę tego, co inne wiodące na rynku rozwiązanie na bazie wełny kamiennej. Równie ważne jest utrzymywanie maksymalnie krótkiego czasu występowania środowiska korozyjnego pomiędzy rurociągiem a materiałem izolacyjnym. Włóknista, porowata struktura wełny PAROC umożliwia odsączenie dowolnej ilości wody i odparowanie wilgoci, co sprawia że rozwiązanie pozwala na skuteczną izolację elementów zewnętrznych i biegnących pod ziemią.

Najwyższy zakres temperatur

Zapewniając ochronę przed wodą spośród dostępnych na rynku produktów z wełny kamiennej, rozwiązania z serii Water Repellent utrzymują właściwości hydrofobowe w temperaturze aż do 300°C. Izolacje przemysłowe PAROC występują w wielu różnych grubościach, obejmują szeroki zakres długości i średnic rurociągów, gwarantując przy tym taki sam poziom izolacji termicznej dla odcinków prostych i kolanowych. Dzięki temu mogą być stosowane w najwyższym zakresie temperatur spośród wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań z wełny kamiennej.

Otuliny z serii Water Repellent dostępne są zarówno w wariancie jedno-, jak i dwuwarstwowym. Otuliny dwuwarstwowe PAROC Pro Lock WR, wyposażone w zamek typu Z, zamontujemy tak szybko, jak izolację jednowarstwową, skracając czas montażu nawet o 50% w porównaniu do standardowych mat na siatce, które dodatkowo wymagają zastosowania konstrukcji wsporczych.

2 1 1
Otuliny, maty i płyty PAROC z serii Water Repellent

Gama produktów z serii Water Repellent to łatwe w montażu, sztywne wyroby izolacyjne, które umożliwiają regularne kontrole konserwacyjne oraz chronią zabezpieczane elementy przed uszkodzeniami mechanicznymi.

 

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.paroc.pl

Źródło: www.paroc.pl

PAROC
ul. Gnieźnieńska 4,
Trzemeszno 62-240
Telefon: +48 61 468 21 90
www: Przejdź na stronę Paroc Polska
Email: [email protected]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz