Reklama
kongres.energetyka-rozproszona.pl

Już dziś startuje Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST

Już dziś rozpoczyna się Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST. W trakcie dwóch dni Kongresu (7-8 czerwca) na terenie EC1 Łódź – Miasto Kultury przy ul. Targowej 1/3, 130 mówców nie tylko z Polski, ale i z zagranicy, w ramach 9 ścieżek tematycznych będzie dyskutowało o przyszłości miejskich aglomeracji i wyzwaniach, którym musimy sprostać, a tematyka Kongresu skupi się na aspektach adaptacji miast do zmian klimatu.

Już dziś startuje Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST [źródło: www.regeneracjamiast.pl]
Już dziś startuje Międzynarodowy Kongres KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST [źródło: www.regeneracjamiast.pl]

Wśród tematów wątki nie tylko gospodarcze i przestrzenne, ale również demograficzne i społeczne. Z jednej strony porozmawiamy o wyzwaniach planistycznych i instytucjonalnych zarówno dla samego miasta, jak i dla branży budowlanej i deweloperskiej czy miejskich systemów transportowych. Z drugiej zastanowimy się jak powinna wyglądać edukacja klimatyczna i jak już teraz kształtować kompetencje przyszłych decydentów. Porozmawiamy też o potrzebach zdrowotnych mieszkańców miast w kontekście wyzwań klimatycznych. Pojawi się też bardzo ważny i palący obecnie wątek wody w mieście i odpowiedniego gospodarowania nią.

Ponadto będziemy poszukiwać odpowiedzi na najważniejsze pytania w kontekście klimatycznej regeneracji polskich metropolii. Jak architektura może zapobiegać zmianom klimatycznym? Jakie praktyki podejmują firmy z sektora deweloperskiego w celu zrównoważonego gospodarowania wodą i energią? Jak niskoemisyjne strefy wyglądają w praktyce? Czy kultura może być dźwignią regeneracji miast? Czy prawa człowieka mogą być orężem w walce o klimat?

Program Kongresu KLIMATYCZNA REGENERACJA MIAST opiera się na założeniu, że regeneracja miast nie jest celem samym w sobie, ale jest uwarunkowana celami i wyzwaniami wynikającymi ze skutków i procesów rozwoju cywilizacyjnego. Są to cele i wyzwania, którymi musimy sprostać już dzisiaj. Adaptacja miast do zagrożeń klimatycznych i wpisanie w nią działań na rzecz regeneracji systemów przyrodniczych powinny stać się nadrzędnymi celami każdego systemu miejskiego.

Odpowiedzi na pytania i wnioski, które zostaną postawione w trakcie licznych sesji tematycznych to jednocześnie próba sformułowania rekomendacji pod kątem polskiej polityki przestrzennej i wielopodmiotowej polityki miejskiej na rzecz wspierania lokalnych strategii adaptacyjnych.

1 200 zarejestrowanych uczestników będzie miało okazję wysłuchać dyskusji przedstawicieli biznesu z branż związanych z rozwojem miast, m.in. deweloperów, architektów czy inwestorów, przedstawicieli samorządów i osób odpowiedzialnych za miejską politykę przestrzenną, a także przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju miast.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – wymagana jest rejestracja. Formularz rejestracyjny oraz więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie: www.regeneracjamiast.pl.

Organizatorem Kongresu jest Miasto Łódź, a realizatorem Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej. Wydarzenie jest organizowane w ramach cyklu wydarzeń ruchu Open Eyes Economy.

źródło: www.regeneracjamiast.pl.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz