Reklama
https://www.bosch-homecomfort.com

Ireneusz Zyska na konferencji „Energy Industry Mixer”

Rozwój nowoczesnych technologii oraz bezpieczeństwo energetyczne Polski to główne tematy konferencji „Energy Industry Mixer”. W wydarzeniu, które odbyło się 21 września 2022 r. w Legnicy, udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Ireneusz Zyska na konferencji „Energy Industry Mixer”
Ireneusz Zyska na konferencji „Energy Industry Mixer” Źródło: [gov.pl]

Na konferencji Energy Industry Wiceminister Ireneusz Zyska podkreślił, że Polska prowadzi politykę opartą na bezpieczeństwie energetycznym kraju i zwiększeniu poziomu suwerenności energetycznej.

 

Żyjemy w trudnych czasach. Agresja Rosji na Ukrainę i szantaż energetyczny sprawia, że musimy w krótkiej perspektywie zagwarantować dostawy energii – powiedział.

W trakcie konferencji wiceminister zaznaczył też, że Dolny Śląsk od dekad był jednym z najważniejszych regionów dla polskiej gospodarki i znajduje się dzisiaj w centrum rozwoju nowoczesnych technologii.

Musimy rozwijać przemysł w oparciu o najnowsze technologie. Tylko dzięki temu mamy szansę na zbudowanie konkurencyjnej pozycji wobec innych państw europejskich. Musimy pamiętać, że trwa wyścig gospodarczy w Europie i na świecie – mówił.

Wiceminister klimatu i środowiska podsumował, że budowanie bezpieczeństwa ekonomicznego oraz energetycznego na poziomie lokalnym przyczynia się do wzmocnienia gospodarki całego kraju.

Źródło: [gov.pl]

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz