.
Reklama
targikielce.pl/
.

Europejski przemysł pozyskiwania ciepła z energii słonecznej wspiera Green Recovery

Deklaracja podpisana przez ponad 150 firm dotyczy pakietu ekologicznego ożywienia - Green Recovery.

Europejski przemysł pozyskiwania ciepła z energii słonecznej aktywnie wspiera Green Recovery
Europejski przemysł pozyskiwania ciepła z energii słonecznej aktywnie wspiera Green Recovery [Źródło: spiug.pl]

Europejski przemysł wytwarzania ciepła z energii słonecznej zawarł porozumienie w sprawie złożenia deklaracji na rzecz pakietu ekologicznego ożywienia – Green Recovery.

Reklama
oknonet.pl

 

Chcemy pokazać, że europejska branża energii słonecznej jest gotowa do udziału w naprawie gospodarczej zgodnej z celami kontynentu w zakresie energii i klimatu. W ciągu ostatnich dziesięcioleci nasz sektor przyczyniał się do zrównoważonej zielonej transformacji. Dlatego z zadowoleniem przyjmujemy to silne zaangażowanie przywódców UE – powiedział Pedro Dias, Sekretarz Generalny Solar Heat Europe, odnosząc się do porozumienia osiągniętego na posiedzeniu Rady Europejskiej, w którym przyjęto pakiet naprawczy Green Recovery.

Deklaracja branżowa, którą podpisało ponad 150 firm i organizacji z ponad 20 krajów europejskich, zobowiązuje  m.in. do:

  • wprowadzenia na rynek nowych rozwiązań w zakresie zdecentralizowanego, bezpiecznego, zdekarbonizowanego zaopatrzenia w ciepło i jego magazynowania,
  • promowania opartego na różnorodnych technologiach podejścia do zaopatrzenia w ciepło i chłód,
  • zwiększenia dodatniego bilansu eksportowego sektora pozyskiwania ciepła z energii słonecznej,
  • wspierania celów zrównoważonej gospodarki opartej na efektywnym wykorzystaniu dostępnych zasobów,
  • zintensyfikowania działań badawczo-rozwojowych.

Najbliższe 10 lat będzie miało kluczowe znaczenie dla transformacji i dekarbonizacji rynku ciepłowniczego, ponieważ do 2030 r. Potrzebujemy szybkich działań i uwzględnienia ogrzewania i chłodzenia przy wykorzystaniu energii słonecznej w planie pakietu restartu i rozwoju gospodarki w krajach UE w tym także w Polsce, gdzie jest wysoki potencjał do realizacji takich działań. Jesteśmy jako SPIUG gotowi wnieść wkład w tę dyskusję, przedstawiając pomysły, propozycje i silne zaangażowanie z naszego sektora – komentują członkowie Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

Źródło: spiug.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz