Reklama
http://www.multitherma.com/

Enea i PKO TFI wspólnie zainwestują w zieloną energię

Największe Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych rynku detalicznego i wicelider rynku energetycznego w produkcji energii w Polsce zamierzają wspólnie inwestować w odnawialne źródła energii. Szefowie PKO TFI i Enei S.A. podpisali list intencyjny o współpracy na rzecz rozwoju OZE w Polsce.

Enea i PKO TFI wspólnie zainwestują w zieloną energię
Enea i PKO TFI wspólnie zainwestują w zieloną energię [źródło: www.media.enea.pl]

Współpraca inwestycyjna w obszarze rozwoju dedykowanego zamkniętego funduszu inwestycyjnego PKO Energia Odnawialna to zasadniczy cel listu intencyjnego, podpisanego przez Grzegorza Muszyńskiego, prezesa PKO TFI i Pawła Majewskiego, prezesa Enei.

Enea planuje zaangażowanie w Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych, który będzie inwestować w akcje i udziały Spółek Portfelowych, budujących instalacje OZE i uzyskujących zyski z produkcji i sprzedaży energii elektrycznej lub cieplnej wytwarzanej w tych instalacjach.

Grupa Enea aktywnie uczestniczy w procesie transformacji energetycznej. Koncepcja zaangażowania w dedykowany Fundusz OZE może w stosunkowo szybkim czasie poszerzyć nasz portfel inwestycyjny w obszarze odnawialnych źródeł energii. Synergia naszych podmiotów, oparta na doświadczeniu, wiarygodności i kompetencji po obu stronach, może przynieść znakomite efekty – podkreśla Paweł Majewski, prezes Enei.

Koncepcja Funduszu stanowi odpowiedź na obserwowany trend transformacji energetycznej, spełniający kryteria trwałej zmiany (Clear Trajectory, Decisive, Irreversible) i wpływający na wszystkie dziedziny życia (STEEP: Social, Technological, Environmental, Economic, Political).

Inwestycje w odnawialne źródła energii to jeden z naszych kierunków strategicznych, wpisujących się w obecne trendy rynkowe i wyzwania dla sektora energetycznego. Planowany przez nas model Funduszu OZE przyniesie nie tylko zyski inwestorom, ale przyczyni się do zdynamizowania procesu transformacji energetycznej w Polsce. Bardzo się cieszę, że wicelider rynku produkcji energii w Polsce, Enea S.A., wyraża wolę współpracy w tej nowatorskiej formule – mówi Grzegorz Muszyński, prezes PKO TFI.

Fundusz dążyć będzie do realizacji celów inwestycyjnych poprzez lokowanie środków pieniężnych pochodzących z wpłat na Certyfikaty, dokonywanych przez inwestorów. Jego zasadniczym celem będzie rozwój portfela instalacji OZE, a w efekcie osiąganie przychodów z lokat Funduszu, w szczególności z inwestycji w udziały lub akcje Spółek Portfelowych.

Źródło: media.enea.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz